Strona głównaKsiążkiMagdalena Kawka, Małgorzata Hayles - Kobiety nieidealne. Magda (2018)

Ostatnio opublikowane

Magdalena Kawka, Małgorzata Hayles – Kobiety nieidealne. Magda (2018)

W pierwszej części Kobiet nieidealnych poznajemy Magdę, która jest po rozwodzie i zajmuje się wychowaniem dorastającego syna. Usilnie chce w końcu być szczęśliwą, a wszystko zaczyna się zmieniać, gdy przyjaciółki namawiają ją na założenie konta na portalu randkowym.

Motyw z zakładaniem konta na portalu randkowym ostatnio pojawił się w książce Zostań ile chcesz. Nic dziwnego, w tym pędzącym świecie ludzie często nie mają czasu, by wychodzić i poznawać nowe osoby w tzw. realnej rzeczywistości. W dodatku w przestrzeni wirtualnej wszystko wydaje się niby łatwiejsze, aczkolwiek to trochę jak kupowanie kota w worku, gdyż nigdy nie wiadomo, kogo możemy spotkać po drugiej stronie. I właśnie na takiego kota, a dokładnie mężczyznę, który mianował się Kotem Makawitem trafiła Magda. Jedna z bohaterek Kobiet nieidealnych. Co więcej to właśnie ten mężczyzna kryjący się pod tajemniczym nickiem trafia swoimi słowami w jej najczulsze punkty, sprawia, że mimo tego iż go nie zna otwiera się przed nim. Wirtualna znajomość w końcu zostaje przeniesiona do normalnego świata i wtedy następuje nieoczekiwany bieg zdarzeń. Poza Magda poznajemy też Izę, Joannę i Basię. Każda z nich boryka się z swoimi problemami, jednak w tym wszystkim starają się sobie pomagać i wspierać się. To właśnie im zostaną poświęcone kolejne części. Jestem bardzo ciekawa, jak potoczy się ich życie i czy uda im się rozwiązać trudne sytuacje, jakimi doświadcza ich los.

Kobiety nieidealne to opowieść o kobietach i dla kobiet. Lekko napisana, jednak nie stroniąca od trudnych tematów. To historia o miłości, potrzebie bezpieczeństwa, o tym, że każdy chce kochać i być kochanym. Wreszcie to opowieść o przyjaźni, która często zostaje wystawiona na próbę. O sile, determinacji, rozczarowaniach i małych radościach. O życiu. Tylko tyle albo aż tyle. Bohaterki najnowszej książki są dokładnie takie jak my. Zagubione, doświadczone przez los, czasem szalone i szczęśliwe bez powodu. Ich problemy i sytuacje w jakich muszą podejmować ważne decyzje często znamy z doświadczenia.

Kobiety nieidealna to dobra lektura na zbliżające się jesienne wieczory. Jeśli czytacie książki skierowane głównie do kobiet i do tej pory sięgaliście po historie, które polecałam to myślę, że i tym razem się nie zawiedziecie. Niebawem ukaże się kolejna część, w której narratorką zostanie Iza. Niecierpliwie czekam na dalsze losy bohaterek. Polubiłam każdą z kobiet. Stają się one poniekąd lustrem dla czytelniczek, w każdej z nich, każda z nas może odkryć siebie.

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane