Strona głównaKsiążkiAnna Ekberg, Miłość dla dorosłych (2022)

Ostatnio opublikowane

Anna Ekberg, Miłość dla dorosłych (2022)

Z tą książką przeżyłam kilka zaskoczeń. Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością Anny Ekberg, ale już teraz wiem, że chcę nadrobić poprzednią książkę Tajemnicza kobieta.

Moje pierwsze zaskoczenie wiąże się z tym, że pod pseudonimem Anna Ekberg kryje się dwóch duńskich autorów: Jacob Weinreich i Anders Rønnow Klarlund. I to właśnie oni są autorami Miłości dla dorosłych oraz Tajemniczej kobiety. Póki co napisali te dwie książki. Sięgając po książkę byłam pewna, że napisała ją kobieta, dopiero po lekturze odkryłam prawdę! Niemniej lubię takie zaskoczenia. A kolejnym była sama treść książki, w której tylko na pozór myślałam, że wiem, co się wydarzyło. O wspomnianej książce usłyszałam dzięki ekranizacji, która pojawiła się na platformie Netflix. Co prawda nie maiłam okazji jeszcze oglądać, ale przeczytałam książkę i zapewne to też nadrobię. Ponieważ sama powieść wciągnęła mnie od pierwszych stron, a to co wydawało mi się niemożliwe powoli stawało się realne.

Leonora zrezygnowała z kariery skrzypaczki, by zająć się chorym synem. Teraz, gdy Johan jest już w pełni zdrowy, wydaje się, że kobieta ma wszystko o czym marzy. Piękny dom, męża, zdrowe dziecko. Wszystko zmienia się, kiedy nakrywa męża z młodszą kobietą. Leonora zdaje sobie sprawę, że Christian może ją zostawić, a ona zostanie z niczym. Postanawia zatrzymać mężczyznę za wszelką cenę, co doprowadza do wielu absurdalnych i szalonych decyzji, a sam Christian także jest gotowy podjąć ostateczne kroki, by raz na zawsze skończyć z żoną. Zaczyna się niebezpieczna gra, w której stawką może być nawet czyjeś życie.

Miłość dla dorosłych to jedna z tych książek, w której zdarzyć może się dosłownie wszystko. W tym przypadku autorzy są bezlitośni dla czytelnika, ale także dla swoich bohaterów. W pewnym momencie domyśliłam się jednego szczegółu i od razu pomyślałam, że niemożliwe jest takie rozwiązanie, a okazało się, że jednak wszystko może się wydarzyć. Bądźcie zatem gotowi na nieprzewidywalną historię! To opowieść o obsesji, zazdrości, zdradzie, ale też samotności, walce o uczucie (a bardziej jego iluzję). Niepokojąca, wciągająca i nieco szalona! Polecam!

Książkę możecie kupić tutaj.

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane