Strona głównaKsiążkiAnna Krzysteczko, Słowiańskie serce (2024)

Ostatnio opublikowane

Anna Krzysteczko, Słowiańskie serce (2024)

Słowiańskie serca skusiły mnie przede wszystkim faktem, że akcja powieści toczy się w moich rejonach, w miejscowościach, które znam.

Do tej pory czytałam jakieś pojedyncze powieści, w których przewijały się motywy słowiańskie, dlatego z chęcią przyjęłam propozycję współpracy przy Słowińskim sercu, zwłaszcza że akcja powieści toczy się w moich rodzinnych stronach. O Słowiańskim sercu opowiem Wam w ramach współpracy reklamowej z Wydawnictwem Szara Godzina.

Polska, XIII wiek. W sercu Żywiecczyzny mieszka Sambor, charyzmatyczny zakonnik, który dzięki bogatej wiedzy medycznej i altruizmowi cieszy się poważaniem wśród okolicznej ludności. Pewnego dnia ratuje życie młodej dziewczyny i noworodka. Ten szlachetny uczynek wywołuje lawinę nieoczekiwanych wydarzeń, a bogobojny medyk staje przed nie lada wyzwaniem.

Kim jest Żywka i jaka tajemnica stoi za jej pojawieniem się pod kapliczką Świętego Krzyża? Co łączy dziewczynę z rycerskim rodem herbu Przedświt?

Zagłębianie się w tę powieść było fascynujące, a Żywka ze swoim charakterem stała się bohaterką, o której na pewno nie zapomnę. Anna Krzysteczko zabiera czytelnika w wyjątkową podróż na Żywiecczyznę XIII wieku. Pokazuje życie ludzi, którzy żyją zgodnie z rytmem natury kierując się słowiańskimi obrzędami i zwyczajami. Słowiańskie serce to opowieść o trudnej miłości, namiętnościach, błędnych decyzjach i funkcjonowaniu w świecie pełnym z góry utartych schematów i silnej pozycji mężczyzny w społeczeństwie. Tajemnice, złe moce, nieco czarów, a wszystko w zderzeniu z racjonalnością, zdrowym rozsądkiem i wiarą Sambora, wybranka Żywki. Nie brakuje też intryg, zdrad i bolesnych momentów. To bardzo intensywna i dopracowana powieść, która zabierze Was w wyjątkowy świat. Polecam!

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane