Strona głównaKsiążkiAnna Płowiec - W cieniu magnolii (2018)

Ostatnio opublikowane

Anna Płowiec – W cieniu magnolii (2018)

W cieniu magnolii to jedna z tych książek, które czytają się same. To historia, przy której odpoczywamy i której nie chcemy odkładać. Pięknie napisana książka o sile prawdziwych uczuć oraz o tym, jak często stajemy się niewolnikami własnych wyobrażeń i oczekiwań.

Historia Alicji to opowieść kobiety, jakich wiele. każda z czytelniczek znajdzie coś w tej postaci, co będzie pasowało to jej przeżyć. Alicja poznała Leszka na jednej z imprez. początkowo chłopak nie wzbudzał w niej zbyt wielu dobrych emocji, jednak z czasem dała mu szansę i nieco uzależniła się od niego. A raczej jego zainteresowania i akceptacji. Chłopak z kolei tyranizował ją, traktował jak swoją własność, potrafił być agresywny i wybuchowy. dziewczyna dopiero teraz perspektywy wielu lat potrafi głośno przyznać się przed sobą, że nieustannie go tłumaczyła. Pojawienie się Janka, swojej dawnej miłości staje się punktem wyjścia do poznania całej historii Alicji.

Autorka sprawnie manewruje wydarzeniami z przeszłości przeplatając je z tym, co dzieje się tu i teraz. Tym samym poznajmy życie Alicji, jej wybory oraz motywy postępowania. W cieniu magnolii to historia o miłości, jednak nie tej okraszonej lukrem. O miłości, która została wystawiona na wiele prób, która wielokrotnie przyniosła rozczarowanie a także zwątpienie. Wreszcie o miłości, na którą czasami warto czekać. Autorka pokazuje jak duże znaczenie w naszym życiu mają podejmowane decyzje oraz konsekwencje jakie ze sobą niosą.

W cieniu magnolii to pięknie napisana opowieść o życiu. To jedna z tych lektur, które czyta się z przyjemnością. Lekka, przepełniona emocjami i pozwalająca zwyczajnie odpocząć. Alicja to odzwierciedlenie kobiety jakich wiele. Kochającej czasami za bardzo, zagubionej i pragnącej szczęścia. I chociaż czasami los nie był dla niej zbyt łaskawy potrafiła cieszyć się z tego co posiadała. To także opowieść o samotności nawet wówczas, gdy jesteśmy otoczeni ludźmi. Wreszcie to historia o kobiecej przyjaźni, która potrafi przetrwać nawet największe przeciwności losu. Zupełnie kobieca historia, o kobietach i dla kobiet.

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane