Strona głównaKsiążkiAnna Szczęsna, Dom nad srebrną wodą (2024)

Ostatnio opublikowane

Anna Szczęsna, Dom nad srebrną wodą (2024)

Dom nad srebrną wodą to moje kolejne spotkanie z twórczością Anny Szczęsnej. Musze przyznać, że spodziewałam się sielskiej, letniej powieści, a dostałam pełną niepokoju i tajemnic opowieść o tym, że w życiu można dokonać wyborów, które z czasem nie dają o sobie zapomnieć.

Anna Szczęsna jest jedną z tych autorek, po której książki sięgam z przyjemnością. Musze przyznać, że Dom nad srebrną wodą to powieść, która mnie zaskoczyła! Tak, tak! Jak wspomniałam na wstępie spodziewałam się lekkiej lektury idealnej na lato. Jednak autorka zaserwowała nam powieść pełną emocji, gęstej atmosfery i tajemnicy, która kilkanaście lat temu odmieniła życie czterech osób. O Domu nad srebrną wodą opowiem Wam w ramach współpracy reklamowej z Wydawnictwem Filia.

Natalia jest nauczycielką i jak co roku zaprasza swoje przyjaciółki do domku nad jeziorem. Kobiety zamierzają skorzystać z bliskości natury, odpocząć i nacieszyć się swoim towarzystwem, ale już od pierwszego dnia towarzyszy im pech. Gwałtowne burze zmuszają je do pozostania w domu, a w jego pobliżu zauważają ślady obecności kogoś jeszcze. Świadomość, że nie są same, zakłóca ich spokój. Poczucie izolacji potęguje napięcie i między nimi narastają nieporozumienia. Jeśli chcą ocalić swoją przyjaźń, muszą skonfrontować się z tragicznym wydarzeniem sprzed lat i trudną przeszłością. Tylko czy będą potrafiły zaakceptować prawdę?

Dom nad srebrną wodą to powieść o specyficznej przyjaźni, którą umocniło tragiczne wydarzenie sprzed lat. Wydarzenie, które każda kobieta próbowała tłumaczyć sobie po swojemu, które odcisnęło piętno na ich życiu, i które nie daje o sobie zapomnieć, a wyrzuty sumienia przygniatają każdego dnia. Cztery kobiety połączone sekretem, każda z nich wiedzie swoje życie, w którym są na swój sposób bardziej lub mniej szczęśliwe. Anna Szczęsna pokazuje, że nasze wybory zawsze wpływają na życie, a traumatyczne doświadczenia z przeszłości mogą o sobie przypomnieć w najmniej odpowiednim momencie. To wielowymiarowa historia, w której gęsta i duszna atmosfera przeplata się z codziennym życiem bliskim czytelnikowi. Z drugiej strony autorka pokazuje, że życie bywa przewrotne i może nas zaskoczyć. To opowieść o sile przyjaźni, poczuciu winy i o tym, że czasami nie mamy wyjścia podejmując pewne decyzje. Polecam!

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane