Strona głównaKsiążkiAgnieszka Panasiuk, Sekrety Białej. Dworek (2024)

Ostatnio opublikowane

Agnieszka Panasiuk, Sekrety Białej. Dworek (2024)

Dworek to czwarte, a zarazem ostatnie spotkanie z czterema przyjaciółkami, które poznaliśmy w serii Sekrety Białej.

Trochę żałuję, że to już koniec tej serii. Zdążyłam się zżyć z jej bohaterkami i ich rodzinami. Z przyjemnością odkrywałam kolejne sekrety Białej i śledziłam poczynania dziewczyn. W ostatnim już tomie bliżej poznajemy Anię oraz poznajemy jej przeszłość i konsekwencje decyzji, z którymi musi teraz żyć, a które podjęła przed laty. Okazuje się, że przeszłość też się o nią upomina. O Dworku opowiem Wam w ramach współpracy reklamowej z Wydawnictwem Szara Godzina.

Anna kocha swój zawód, jednak współpraca z przełożoną układa się fatalnie. Bibliotekarka jest zmęczona i czuje się bezsilna. Dodatkowo wiszą nad nią groźba utraty domu i kłopoty ze spłatą kredytu, a spotkanie z bliskim niegdyś mężczyzną wprowadza zamęt do jej uporządkowanego życia. Wielka pasja do historii i kultury Południowego Podlasia pozwala Ance uciec od codziennych problemów. Pewnego dnia przypadkiem wchodzi w posiadanie pożółkłych stronic z 1919 roku. Kim była tajemnicza redaktorka Nora? Czy fascynacja regionem pokona w bibliotekarce lęk przed przyszłością? I co najważniejsze – czy uda się jej pozamykać bolesne rozdziały, by w końcu przestać się bać miłości?

Dworek to ostatni, czwarty tom cyklu obyczajowo-historycznego Sekrety Białej. Autorka poza współczesnymi czasami wplata w fabułę wydarzenia związane z pierwszymi latami niepodległej Polski. Pokazuje patriotyzm w społeczeństwie, który jest godny podziwu oraz zmagania mieszkańców, którzy po wyzwoleniu muszą zmierzyć się z nową rzeczywistością oraz wojną z bolszewikami. Historię tę odkrywa Ania, która postanawia rozwiązać tajemnicę Nory, redaktorki. Po tym jak weszła w posiadanie jej artykułów z 1919 roku. Dworek to opowieść o traumach z przeszłości, które zamykają drogę do szczęścia. O lęku i obawie przed miłością, o samotności, o przyjaźni, która jest często wystawiana na próbę, ale jest na tyle silna, by przetrwać. Jeśli jeszcze nie znacie tej serii to polecam!

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane