Strona głównaKsiążkiDwie książki dla młodszych czytelników

Ostatnio opublikowane

Dwie książki dla młodszych czytelników

Dzisiaj mam dla Was propozycję dwóch książek dla młodszych czytelników, ale myślę, że i rodzice powinni je przeczytać. Być może dzięki temu zrozumieją emocje swoich dzieci.

Książki te pochodzą z serii Annanasy i Gagatki. Pierwsza z nich opowiada historię dziewczynki, która nie lubi dawać buziaków cioci, którą widzi raz w roku, a druga opowiada o chłopcu, który czasem wpada w złość, jednak sam tego nie rozumie i nie wie, dlaczego tak się dzieje, ale chce by rodzice wtedy byli w pobliżu. Obie te historie pokazują, że mali ludzie to osobne byty, których granice należy szanować, którym trzeba pomóc w rozumieniu emocji, i które mają prawo dopiero uczyć się ich. Póki co radzą sobie z nimi na swój sposób np. poprzez krzyk i płacz. Obie z tych książek są przydatne nie tylko dla dzieci, ale też, a może przede wszystkim, dla rodziców.

Cioci buzi z kolei pokazuje, że nie należy zmuszać małych ludzi do czułości względem obcych czasem osób. Pewnie teraz świadomość rodziców jest nieco większa, materiały dostępne, ale i tak cieszę się, że powstają takie książki. Dzięki nim mam nadzieję, że żadne dziecko nie będzie już słyszeć tekstów: przestań płakać, taki duży a płacze, bądź grzeczny i przytul ciocię. Warto pamiętać o tym, że mali ludzie mają prawo decydować o sobie w takim zakresie dopóki nie robią sobie lub komuś krzywdy. Dajmy im szansę uczyć się emocji, panowania nad nimi i po prostu bądźmy w tym wszystkim z nimi. Polecam Annanasy i Gagatki, mam nadzieję, że Wam się spodobają. Zobaczcie! To wierszowane historie, które dodatkowo pokazane zostały na ilustracjach.

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane