Strona głównaKsiążkiKryminałWojciech Zawioła, Hotel (2023)

Ostatnio opublikowane

Wojciech Zawioła, Hotel (2023)

573 strony, tyle dokładnie ma Hotel autorstwa Wojciecha Zawioły, ale nie obawiajcie się. Czyta się jednym tchem i zdecydowanie nie ma czasu na nudę.

Mateusz jest dziennikarzem, któremu wyraźnie zaczyna doskwierać wypalenie zawodowe. Dobiegający pięćdziesiątki wdowiec nie radzi sobie też ze wspomnieniami, nie chce angażować się w poważne relacje i zwyczajnie chce w końcu odpocząć od życia. Tak trafia do hotelu w górskiej miejscowości, jednak z czasem przekonuje się, że coś jest na rzeczy, i że w miejscu, które wybrał dzieje się coś złego. Z kolei Daniel jest miejscowym drwalem, który ucieka przed przeszłością. Kiedy drogi tych dwojga się przecinają robi się niezbyt wesoło, jednak ostatecznie postanawiają grać do jednej bramki. Okazuje się, że nie wszystkim można ufać, a właściciel i menadżer hotelu wyraźnie coś ukrywają. Kiedy z okolicznej wioski znika młoda kobieta, a inna zostaje znaleziona przez Daniela mężczyźni próbują wyjaśnić jakie, tak naprawdę, tajemnice skrywa hotel. To co odkrywają jest przerażające.

Hotel to jeden z tych thrillerów, które nie sposób streścić w kilkunastu zdaniach, tak aby nie zdradzić zbyt wiele i nie odebrać czytelnikowi frajdy z czytania. Musicie mi zatem uwierzyć na słowo, że najnowsza książka Wojciecha Zawioły to istny rollercoster wydarzeń, zwrotów akcji i emocji.

Hotel zaczyna się dosyć niewinnie i z pozoru sielsko. Dopiero później czytelnik zostaje wrzucony w wir wydarzeń i w skupieniu śledzi poczynania bohaterów. To historia o bezwzględności, okrucieństwie, niezaspokojonych rządzach i o tym, że czasem tym, którzy ufamy potrafią nas najbardziej zranić. To także opowieść o stracie, traumach z przeszłości i tym, że trudno jest poukładać swoje życie mając w sobie wiele bólu. Poza tym Zawioła zabiera nas w świat gangsterskich porachunków, polityków i grubych ryb, którzy czują się bezkarnie i wszelkiego rodzaju tajemnic, które po wyjściu na jaw odsłaniają zło ludzkiej natury. Hotel wciąga, jednak ta historia sprawia, że raczej nie ma się ochoty wybierać do tej górskiej miejscowości, by tam odpoczywać. Niemniej, jeśli lubicie thrillery, w których sporo się dzieje to przeczytajcie Hotel!

Książkę możecie kupić tutaj.

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane