Strona głównaKsiążkiKryminałElle Cosimano, Finlay Donovan nadchodzi (2022)

Ostatnio opublikowane

Elle Cosimano, Finlay Donovan nadchodzi (2022)

Z komediami kryminalnymi bywa u mnie różnie. Nie każdemu autorowi udaje się mnie rozbawić, gdyż jak wiadomo każdy z nas ma zupełnie inne poczucie humoru. Niemniej Cosimano się to udało, a jej powieść Finlay Donovan nadchodzi zapewne będzie jedną z moich ulubionych z tego gatunku.

Finlay Donovan jest po rozwodzie i nie utrzymuje zbyt dobrych stosunków z własnym mężem, a już na pewno nie z jego nową partnerką. Mają dwójkę dzieci, więc siłą rzeczy muszą się widywać. Na domiar złego goni ją czas na oddanie kolejnej powieści, gdyż jej kontrakt z wydawcą wisi na włosku. I właśnie podczas, gdy omawia fabułę jednej ze swoich książek przypadkiem zostaje uznana za kogo kim zupełnie nie jest. Za… płatną morderczynię. Pomysł na tyle absurdalny, że od razu nie bierze go pod uwagę, jednak liczba zer, która pojawiła się na karteczce z zapłatą skutecznie zaczyna ją przyciągać. Czy Finlay właśnie znalazła rozwiązanie na swoje osobiste problemy, ale także na nową powieść? Czy kobieta w akcie desperacji zdecyduje się na ostateczne rozwiązanie? A może szereg nieplanowanych wydarzeń sprawi, że znajdzie się w samym środku podejrzeń, mimo że tak naprawdę nic nie zrobiła? Cóż, nie mogę Wam nic zdradzić, gdyż odbiorę Wam przyjemność z lektury, a wierzcie mi Donovan jest chyba w stanie rozbawić każdego!

Finlay Donovan nadchodzi to lekka i zabawna opowieść idealna na ostatnie letnie tygodnie. Cosimano łączy ze sobą komedię kryminalną z powieścią sensacyjną w naturalny sposób. Akcja pędzi nieubłaganie, dostajemy mnóstwo nagłych zwrotów akcji, a wszystko jest misternie i szczegółów przemyślane, tak by każdy element do siebie pasował. To świetna rozrywka i dobra zabawa! W dodatku z takim zakończeniem, że od razu ma się ochotę sięgnąć po kolejny tom serii!

Komedia kryminalna Elle Cosimano to zgrabnie napisana i poprowadzona historia, która bawi, ale też wymaga od czytelnika uwagi i łączenia faktów. Opowieść przedstawiona przez autorkę pokazuje, że czasami najłatwiej wpakować się w kłopoty na własne życzenie. Para jaką tworzy Donovan i jej opiekunka do dzieci jest niewątpliwie oryginalna i nietuzinkowa, dzięki czemu czekają na nas chwile pełne dobrej rozrywki, mimo że nie brakuje trupów. Jeśli szukacie lekkiej, wciągającej a przy tym zabawnej lektury to koniecznie sprawdźcie, w co wpakowała się Finlay Donovan. A ja już niecierpliwie czekam na kolejny tom.

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane