Strona głównaKsiążkiEmily Gunnis, Zaginione dziecko (2022)

Ostatnio opublikowane

Emily Gunnis, Zaginione dziecko (2022)

Zaginione dziecko to była moja pierwsza przygoda literacka z Emily Gunnis i muszę przyznać, że była ona na tyle udana, bym chętnie sięgnęła po inne książki autorki. Z tego co wiem w Polsce ukazała się jeszcze Dziewczyna z listu jej autorstwa.

Jak wspomniałam na wstępie poza Zaginionym dzieckiem ukazała się jeszcze powieść Dziewczyna z listu, po którą chętnie sięgnę. Głównie dlatego, że najnowsza książka autorki totalnie mnie pochłonęła i okazała się świetną i nieprzewidywalną powieścią, więc mam nadzieję, że wcześniejsza powieść jest równie dobra. Cenię sobie moją współpracę z Wydawnictwem Świat Książka, ponieważ dzięki nimi odkrywam nowych autorów i autorki, po których pewnie szybko bym nie sięgnęła. Tak jak na przykład po książki Kristin Hannah, czy Kristin Harmel, które z całego serca Wam polecam! Wracając, jednak do Zaginionego dziecka.

Rebecca Waterhouse miała 13 lat, gdy jej ojciec zabił matkę, a potem się zastrzelił. Dziewczyna ma wrażenie, że ktoś był świadkiem tych wydarzeń, jednak z czasem nie jest pewna, czy to jej się tylko wydawało. Całe życie zmagała się z traumą tych bolesnych doświadczeń i nie chciała wracać do tamtej nocy. Dopiero, gdy jej córka ucieka ze szpitala z noworodkiem wymagającym leczenie Rebecca musi stawić czoła przeszłości, gdyż jak się okazuje, tam jest rozwiązanie całej zagadki zniknięcia córki. Na jaw zaczynają wychodzić kolejne tajemnice, a Rebecca w końcu wyznaje całą prawdę, która ma jej pozwolić uwolnić się od trudnych wydarzeń z dzieciństwa. Co tak naprawdę wydarzyło się w domu dziewczynki? Czy faktycznie jest świadek tamtych wydarzeń?

Zaginione dziecko to wymagająca lektura po pierwsze przez samą tematykę jaką porusza, a po drugie przez różne perspektywy czasowe, które się ze sobą mieszają, mnogość bohaterów i pokazanie ich perspektywy danych wydarzeń. Opowieść Gunnis to poruszająca historia o traumie, strachu, depresji poporodowej zakrawającej o obłęd, tajemnicach, które prędzej, czy później wyjdą na jaw. Mroczna, smutna, z gęstą atmosferą opowieść, w której do końca nie wiadomo, jak potoczą się losy bohaterów. Zaskakująca i wciągająca od pierwszych stron. Polecam!

Książkę kupisz tutaj.

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane