Strona głównaKsiążkiEwa Giurkowicz - Zamieńmy się (2018)

Ostatnio opublikowane

Ewa Giurkowicz – Zamieńmy się (2018)

Jak czytamy na okładce Zamieńmy się to historia na pograniczu komedii i fantastyki z elementami powieści psychologicznej i obyczajowej. Nie sądziłam, że takie połączenie mnie przekona i w dodatku, że będę się dobrze bawić podczas lektury. Jak widać czasami warto wyjść poza swoją strefę komfortu i sięgnąć po coś zupełnie innego.

Ada i Lena były przyjaciółkami ich drogi jednak się rozminęły i dopiero po latach znowu się spotykają. W dodatku całkiem przypadkiem. Obie są mężatkami, żyją mniej lub bardziej szczęśliwie. Spotkanie po latach owocuje nie tylko w odrodzenie przyjaźni, ale także przynosi nieoczekiwane kłopoty. Okazuje się bowiem, że mąż Leny w czasach młodości był zakochany w Adzie, z kolei Mirek, mąż Ady szybko zaczyna ulegać wdziękom Leny. Dziewczyny postanawiają szybko reagować, jednak ich wieczór kończy się dosyć niespodziewanie a same doświadczają nieoczekiwanej zamiany ról. Co z tego wyniknie? Na pewno mnóstwo zabawnych sytuacji, ale też wiele pytań, na które bohaterki muszą sobie odpowiedzieć, a które staną się impulsem do zmian i do podejmowania ważnych, czasem życiowych decyzji.

Zamieńmy się to historia o tym, że nasze życie jest wyjątkowe i niepowtarzalne, że czasem skrywane marzenia o życiu, jak ktoś inny może przynieść więcej rozczarowań niż szczęścia. To opowieść o sile przyjaźni i miłości, która musi zmierzyć się z wieloma przeciwnościami losu. Wreszcie to historia o tym, że nie sztuką jest podjąć decyzję, a dopiero wyzwaniem jest życie z konsekwencjami. Ewa Giurkowicz pokazuje, że przeszłość nieustannie ma wpływ na nasze życie i dokonywane wybory w przyszłości, że czasami coś co uważamy za przypadek może okazać się zrządzeniem losu, a jak wiadomo ten lubi bywać przewrotny. Historia Leny i Ady pokazuje, że podjęcie niektórych decyzji wymaga przysłowiowego gromu z jasnego nieba, który wskaże nam drogę i wywoła szok. Dziewczyny potrzebowały czasu, aby zweryfikować swoje życie i odważyć się na zmiany, która początkowo napawały je lękiem. Na ile my potrafimy dokonywać wyborów, które przynoszą nam szczęście? A na ile tkwimy w utartych schematach upchani w ciasne maski konwenansów i tego, co wypada?

Zamieńmy się to nieco odrealniona historia opowiedziana z poczuciem humoru, który sprawia, że często się uśmiechamy podczas lektury. Idealna propozycja na długie, letnie wieczory, kiedy chcemy się zrelaksować i odpocząć. To równocześnie lektura, która mimo swojej lekkości porusza także ważne tematy i pozwala na chwilę refleksji.

Książkę można kupić na stronie Wydawnictwa:

https://ksiegarnia.dygresje.pl/ksiazka/zamienmy-sie/

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane