Strona głównaKsiążkiHarriet Tyce, Wszystkie twoje kłamstwa (2022)

Ostatnio opublikowane

Harriet Tyce, Wszystkie twoje kłamstwa (2022)

Bywają książki, które początkowo chce się odłożyć a później nie można się od nich oderwać. Tak miałam z najnowszą książką Harriet Tyce, Wszystkie twoje kłamstwa.

W najnowszej książce Harriet Tyce akcja toczy się dosyć mozolnie, miałam wrażenie, że nie czuję tej historii i przyznam, że chciałam ją odłożyć. Jednak dotarłam do takiego momentu, w którym akcja mocno przyspieszyła, a autorce udało się mnie totalnie wciągnąć w swój świat.

Sadie nie ma lekko w życiu. Wróciłam do Londynu po rozstaniu się z mężem, została zmuszona wysłać córkę do znienawidzonej szkoły, do której sama uczęszczała, a w dodatku sprawa, do której została przydzielona do pomocy jako adwokatka okazuje się nie taka prosta, jak uważała. Cały czas próbuje poukładać swoje życie i zapewnić córce poczucie bezpieczeństwa. Okazuje się jednak, że w ekskluzywnej szkole niewiele się zmieniło od kiedy sama była uczennicą i nadal trwa nieustanny wyścig szczurów wśród dzieci, a bardziej wśród ich rodziców. Do czego zdolne są matki, aby to ich pociechy okazały się najlepsze? Czy Sadie zdaje sobie z tego sprawę? Jak poradzi sobie z presją otoczenia i czy pomoc koleżanek faktycznie podyktowana jest dobrym sercem? A może to tylko przykrywka? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź sięgając po Wszystkie twoje kłamstwa. Chociaż początkowo moje podejrzenia okazały się słuszne to i tak dałam się autorce wyprowadzić w pole i uwierzyć w pewne sprawy. Jeśli początek będzie się Wam nieco dłużył to dajcie szansę tej historii, końcówka wszystko rekompensuje!

Wszystkie twoje kłamstwa to opowieść o ślepej ambicji, o przelewaniu jej z rodziców na dzieci, chorych aspiracjach i okradaniu własnych dzieci z dzieciństwa kosztem uzyskiwania najlepszych wyników. O zazdrości, zawiści, kłamstwach. O trudnej roli matki, która czuje presję społeczeństwa, by zapewnić dziecku najlepszy start w dorosłość. Wszystkie twoje kłamstwa to również opowieść, w której autorce udało się sprawnie połączyć ze sobą kilka wątków i pokazać, jak z pozoru błahe wydarzenia mogę mieć kluczowe znaczenia. Jak nazwisko i pozycja może wpływać na postrzeganie nas w środowisku i ile masek umiemy nakładać, by zdobyć swoje cele. To historia, która wyraźnie pokazuje, jak wydarzenia z przeszłości determinują naszą przyszłość i jak krzywdy dzieciństwa i niewyleczone traumy odbijają się w naszych dorosłych wyborach. Pokręcona, szokująca i nieprzewidywalna. Polecam!

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane