Ostatnio opublikowane

Z kubkiem w ręce #4

Tym razem w połączeniu z herbatami znajdziecie moje plany czytelnicze na kwiecień. A tam gatunkowy misz-masz. Sami zobaczcie.

Earl Grey to herbata czarna połączona z olejkiem bergamotowym. Jako pierwszą wybrałam książkę zatytułowaną Kokony autorstwa duetu Ule Hansen. Zapadł wieczór.
Obudził się dzień. I nikt ich nie znalazł. Berlin, Plac Poczdamski. Mały chłopiec wspina się na rusztowanie ośmiopiętrowego budynku w samym centrum Berlina i dokonuje makabrycznego odkrycia: dostrzega trzy ludzkie ciała owinięte srebrną taśmą i powieszone na stalowych prętach. Wszystkie trzy są skierowane w tę samą stronę, jak gdyby czekały na czyjeś przybycie. Codziennie przechodzą pod nimi setki ludzi, ale nikt ich nie zauważa.

Earl Grey Jaśmin – herbata czarna z jaśminem. Przypadki inżyniera ludzkich dusz to pozycja, która liczy ponad 700 stron i jest niezwykle wymagająca. Uważana za jedną z najlepszych czeskich powieści. W Czechach określono ją „powieścią o światowych ambicjach”. Wydana w wydawnictwie emigracyjnym w 1977 roku, w Czechach wyszła dopiero po upadku komunizmu w roku 1992. To powieść-rzeka. Płyną nią setki okrutnych, dramatycznych i śmiesznych ludzkich losów. Wojna i komunizm. Miłość do dziewcząt i saksofonu. Ucieczka z kraju i tęsknota za domem – uniwersalne tematy w ironicznym, ciepłym podaniu

Earl Grey Superior – herbata czarna cejlon, olejek bergamotowy oraz kwiatki pomarańczy. Saga rodu Poldarków to jedna z tych serii, po które sięgam z przyjemnością. Czas zabrać się za Czarny księżyc zwłaszcza, że już w maju pojawi się kolejny tom.

Earl Grey Orange – herbata czarna, olejek bergamotowy, plasterki pomarańczy, kwiat pomarańczy i nagietek. Do tej herbaty wybrałam książkę Natalii Sońskiej, która jest trzecią częścią historii Hani i jej przyjaciółki Kingi. Ciepła i życiowa historia pełna miłości, nadziei, ale też rozczarowań i bólu.

Earl Grey Oriental – herbata czarna, olejek bergamotowy, bławatek, płatki róży i słonecznika. Na konie Apetyt na więcej, który jest trzecią częścią serii Wszystkie smaki życia. Agnieszka Olejnik nie boi się poruszać ważnych tematów, jednak robi to z wyczuciem i delikatnością. To książki, które zmuszają do refleksji, ale potrafią też podnieść na duchu.

Wspomniane herbaty znajdziecie na stronie: http://www.dmg-herbaty.pl/sklep/

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane