Strona głównaKlasyka na regaleL. M. Montgomery, Emilka ze Srebrnego Nowiu (2022)

Ostatnio opublikowane

L. M. Montgomery, Emilka ze Srebrnego Nowiu (2022)

Emilka ze Srebrnego Nowiu to kolejna książka L.M. Montgomery, w której przepadłam bez reszty, która mnie rozczuliła, rozbawiła i wzruszyła.

Bardzo cieszę się, że jestem ambasadorką Ekskluzywnej Serii Klasyki wydawanej przez Wydawnictwo Świat Książki. Po pierwsze to naprawdę starannie dopracowane i pięknie wizualnie egzemplarze, a po drugie mam szansę poznać klasykę literatury, na którą czasami brakowało mi czasu. Co więcej! Dzięki temu odkrywam i zakochuję się w twórczości Montgomery. Przyznam szczerze, że nie znałam jej innych książek poza serią o Ani z Zielonego Wzgórza. A dzięki tej współpracy z Wydawnictwem przeczytałam już Błękitny zamek, Historynkę i wspominaną dzisiaj Emilkę ze Srebrnego Nowiu. Każdą z tych powieści Wam gorąco polecam!

Tytułowa Emilka to dziewczynka, która po śmierci ojca trafia do krewnych mieszkających w Srebrnym Nowiu. Nie potrafi dogadać się z apodyktyczną i szorstką ciotką Elżbietą przez co pakuje się w różne tarapaty. Żeby zapomnieć o swojej samotności pisze listy do zmarłego ojca opowiadając mu o trudach codzienności i swoich dziecięcych rozterkach. Listy te skrzętnie przechowuje na strychu, do czasu aż nie wpadają one w ręce ciotki. Dziewczynka ma przez to problemy, jednak z drugiej strony to właśnie to wydarzenie sprawia, że powoli topią się lody miedzy nią a ciotką.

Emilka ze Srebrnego Nowiu to urocza, poruszająca historia o odchodzeniu, pożegnaniach, nauki życia w nowym miejscu. O smakowaniu, poznawaniu i uczeniu się siebie. O tęsknocie, rozterkach dziecka i powolnym dorastaniu. Piękna i ponadczasowa opowieść, którą warto przeczytać! Czekam już na kolejny tom i jestem niezwykle ciekawa jak potoczą się dalsze losy Emilki. A Was zachęcam do lektury! Wszystkie książki, które ukazały się w Ekskluzywnej Serii Klasyki kupicie tutaj.

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane