Strona głównaKlasyka na regaleLucy Maud Montgomery, Historynka (2022)

Ostatnio opublikowane

Lucy Maud Montgomery, Historynka (2022)

Historynka to kolejna książka Lucy Maud Montgomery, którą przeczytałam dzięki współpracy z Wydawnictwem Świat Książki. I co mogę powiedzieć, wygląda na to, że po latach znalazłam jedną ze swoich ulubionych autorek.

Ostatnio wspominałam Wam, że jestem na etapie czytania całej serii Ani z Zielnego Wzgórza. Przeczytałam też Błękitny Zamek, w którym się zakochałam i na pewno będzie to jedna z moich ulubionych powieści. Pisałam o niej tutaj. Teraz przyszedł czas na Historynkę i chociaż to historia skierowana głównie do młodszych czytelników to muszę przyznać, że czytało mi się ją przyjemnie i kompletnie wsiąknęłam w świat młodych bohaterów.

Sara Stanley to tytułowa Historynka, dziewczynka, która obdarzona jest niezwykłym darem opowiadania. Jej bujna wyobraźnia sprawia, że lato Eda i Feliksa, którzy przybyli do małej małej miejscowości położonej na Wyspie Księcia Edwarda, zapowiada się niezwykle barwnie. Dzieci chętnie słuchają opowieści Historynki, ale najważniejsze dla nich jest odkrycie tajemnicy niebieskiego kufra. Tak mija im dzień za dniem i sami nie wiedzą, kiedy zbliżą się do rozwikłania tej zagadki.

Historynka to opowieść, która zabiera nas w dziecięcy świat, pokazując ich marzenia, ale też wszystkie małe strachy. To niezwykle urocza, pogodna, lekka i zabawna historia, dzięki której z sentymentem wspomnimy czasy dzieciństwa i dorastania. Co to były wtedy za problemy! Dla nas istotne, a z perspektywy czasu mało ważne 😉 Niemniej, jeśli szukacie lektury, która Was rozczuli i rozbawi to koniecznie sięgnijcie po Historynkę. Niecierpliwie czekam już na drugi tom, a w tak zwanym międzyczasie wracam do kolejnego tomu przygód Ani Shirley. A tutaj kupicie wszystkie książki, które ukazały się w ekskluzywnej serii Wydawnictwa Świat Książki.

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane