Strona głównaKsiążkiPaullina Simons, Droga do raju (2022)

Ostatnio opublikowane

Paullina Simons, Droga do raju (2022)

Do tej pory przeczytałam Jeźdźca Miedzianego autorstwa Paulliny Simons i podobała mi się ta książka, która stanowi pierwszą część trylogii. Z chęcią sięgnęłam więc po Drogę do raju i chociaż początkowo myślałam, że to pozycja nie dla mnie, jednak szybko się okazało, że historia wciągnęła mnie bez reszty.

Współpraca z Wydawnictwem Świat Książki to jedna z lepszych rzeczy jakie mi się przytrafiły w mojej blogowej karierze. Czytam wiele świetnych książek, po które zapewne sama bym nie sięgnęła. Tym sposobem przeczytałam Drogę do raju i ta książka, a zwłaszcza samo zakończenie mocno mnie poruszyła.

Ostatnio mam szczęście do powieści, w których bohaterki, czy też bohaterowie poszukują jednego ze swoich rodziców, by poukładać swoją historię. I tak czytałam i polecam Chodź ze mną Łukasza Orbitowskiego, Szkołę luster Ewy Stachniak, czy Dziewczynę z sierocińca Joanny Parasiewicz. W każdej z tych powieści ważny jest motyw poszukiwania własnej tożsamości i uzupełnienie luki w swoim pochodzeniu. Podobnie jest w przypadku Drogi do raju. Patrząc na wakacyjną okładkę spodziewałam się lekkiej i niezobowiązującej lektury, a dostałam słodko-gorzką powieść drogi o dorastaniu, poszukiwaniach, złych decyzjach i przeszłości, która nie chce nas uwolnić ze swoich szponów. To przejmująca i poruszająca opowieść, która pokazuje, że świat nie jest wyłącznie czarny lub biały, a każda decyzja niesie ze sobą określone konsekwencje.

Shelby właśnie skończyła szkołę i zanim wybierze się na Harvard niespodziewanie dostaje prezent od ciotki w postaci żółtego mustanga. Postanawia wybrać się do Kalifornii, by tam odnaleźć swoją matkę. Nieoczekiwanie dołącza do niej dawna przyjaciółka Gina, która chce odwiedzić swojego narzeczonego, czy aby na pewno? Różne wydarzenia doprowadzają do tego, że do ekipy żółtego mustanga dołącza Candy, dziewczyna która ucieka przed partnerem matki, i która chce w końcu się uwolnić i poukładać swoje życie, jednak ewidentnie widać, że skrywa w sobie wiele tajemnic. Trzy dziewczyny wchodzące w dorosłość, jeden samochód i cały kraj do przejechania. Co z tego wyniknie? Czy każdej z dziewczyn uda się uda się dotrzeć w upragnione miejsce i osiągnąć swój cel? tego dowiecie się sięgając po Drogę do raju, ale jestem przekonana, że obrót spraw na pewno Was zaskoczy!

Droga do raju to opowieść o młodzieńczych błędach, o poszukiwaniu i eksperymentowaniu, ale też o życiu bez planu awaryjnego i liczeniu wyłącznie na łut szczęścia. To także historia o specyficznej przyjaźni, która została wystawiona na wiele prób, o docieraniu się i zrozumieniu motywów działania i podejmowanych decyzji przez innych. Powieść drogi, która Was wzruszy, poruszy, ale też zszokuje i rozbawi.

Książka do kupienia tutaj 😉

Tekst powstał w ramach współpracy reklamowej z Wydawnictwem Świat Książki.

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane