Strona głównaKsiążkiMagdalena Kawka, Małgorzata Hayles, Kobiety nieidealna. Basia (2019)

Ostatnio opublikowane

Magdalena Kawka, Małgorzata Hayles, Kobiety nieidealna. Basia (2019)

W trzech poprzednich częściach mieliśmy okazje poznać historię Magdy, Joanny i Izy. Tym razem autorki oddają głos Basi, świeżo upieczonej mamie.

Basia po urodzeniu Hani nie jest w najlepszej kondycji, zarówno psychicznej jak i fizycznej. Nie akceptuje siebie, nie potrafi zająć się córką i ciągle trzyma ją na dystans. W dodatku jej mąż zaczyna mieć tajemnice i okazuje się, że mają poważne problemy. W tym momencie na ratunek przychodzą niezawodne przyjaciółki, które starają się za wszelką cenę zmotywować Basię i pomóc jej w gorszym momencie życia, mimo że same mają swoje problemy.

Kobiety nieidealne to cykl, w którym każda z nas znajdzie odrobinę siebie. To jedna z tych serii, w której zwyczajność i prostota jest głównym atutem a opowiedziane historie stają się bliskie czytelnikowi. Autorki w zabawny sposób opowiadają o perypetiach czwórki kobiet, które każdego dnia muszą podejmować decyzje, stawiać czoła problemom, radzić sobie z konsekwencjami wcześniejszych decyzji. A najważniejsze w tym wszystkim jest to, że w każdej sytuacji mogą na siebie liczyć, mimo tego, że się kłócą i czasem mają odmienne zdanie. Kobiety nieidealne to opisowość o sile kobiecej przyjaźni, miłości, szczęściu. O życiu, które doskonale znamy. I pewnie nie napiszę nic ponadto, że to seria naprawdę warta uwagi. Zresztą o tym pisałam już w przypadku wcześniejszych części. Jeśli lubicie zabawne, ciepłe i życiowe historie to jest to książka dla Was.

I powtórzę kolejny już raz, że Kobiety nieidealne to opowieść o kobietach i dla kobiet. Lekko napisana, jednak nie stroniąca od trudnych tematów. To historia o miłości, potrzebie bezpieczeństwa, o tym, że każdy chce kochać i być kochanym. Wreszcie to opowieść o przyjaźni, która często zostaje wystawiona na próbę. O sile, determinacji, rozczarowaniach i małych radościach. O życiu. Tylko tyle albo aż tyle. Bohaterki najnowszej książki są dokładnie takie jak my. Zagubione, doświadczone przez los, czasem szalone i szczęśliwe bez powodu. Ich problemy i sytuacje w jakich muszą podejmować ważne decyzje często znamy z doświadczenia. Polecam!

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane