Strona głównaKsiążkiMargaret Atwood, Wiersze przychodzą późno (2023)

Ostatnio opublikowane

Margaret Atwood, Wiersze przychodzą późno (2023)

Lubię od czasu do czasu sięgnąć po poezję. Co ciekawe w przypadku Atwood nie czytałam jeszcze powieści jej autorstwa, a zaczęłam właśnie od poezji, która przychodzi późno.

Głośne i popularne są powieści Margaret Atwood, jednak do tej pory nie miałam okazji ich czytać, mimo że mam kilka na regale. Za to przeczytałam jej wiersze i wiem, że nie znam się na poezji, albo znam się po swojemu, jednak kilka z nich dotknęło mnie mocno. Wspomniane wiersze powstały w latach 2008-2019, więc zapewne są poparte różnymi doświadczeniami autorki. Atwood pisze o samotności, miłości, smutku i radości, trudnych decyzjach i życiu ze wszystkimi swoimi barwami. Jak wspomina we wstępie pisze też o ptakach.

W tych wierszach jest więcej ptaków niż kiedykolwiek. W następnej książce poetyckiej, jeśli taka powstanie, chciałabym zobaczyć jeszcze więcej wierszy o ptakach. I jeszcze więcej ptaków chciałabym widzieć na świecie.

Nie traćmy nadziei.

Wiersze przychodzą późno sprawdzą się też idealnie na prezent, bo to przepięknie wydana pozycja. Zobaczcie sami! I odkryjcie co skrywa poetycka dusza autorki. Warto wspomnieć, ze wiersze przełożył Jerzy Jarniewicz, który jest laureatem Nagrody Literackiej NIKE.

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane