Strona głównaKsiążkiKrystyna Mirek, Kolor róż (2023)

Ostatnio opublikowane

Krystyna Mirek, Kolor róż (2023)

W końcu doczekałam się drugiego tomu Sagi dworskiej autorstwa Krystyny Mirek. Mam z nią tylko jeden problem! A mianowicie jest zdecydowanie za krótka.

Nie ukrywam, że to właśnie takie dworskie powieści czytam bardzo chętnie. Jak zaznaczałam w tekście opowiadającym o Zapachu bzów (pierwszej części sagi), niecierpliwie czekałam na kontynuację, gdyż Krystyna Mirek zakończyła poprzednią część w taki sposób, że od razu miałam ochotę poznać dalsze losy bohaterów. I tak 8 marca premierę będzie mieć Kolor róż, wyczekiwana kontynuacja.

Julianna nadal chce postawić na swoim i nie zgadza się na małżeństwo z kandydatem wybranym przez ojca. W dodatku cały dwór skrywa tajemnicę o ciąży jej matki, jednak włodarze nie są do końca świadomi jaką moc ma plotka. Ojciec Julianny tonie w długach, matka się zamartwia, a dziewczyna chce żyć po swojemu i postanawia się zbuntować. Los jednak bywa przewrotny i ostatecznie stawia na jej drodze nieoczekiwanego kandydata za męża. Dominik nie potrafi pogodzić się z przeszłością i kiedy przez niego panienka Julianna zostaje postawiona w dwuznacznej sytuacji postanawia postawić wszystko na jedną kartę. Czy można kogoś pokochać tylko dla zasady? Do czego gotowy jest się posunąć odrzucony mężczyzna i czy Juliannie uda się uniknąć niebezpieczeństwa?

Krystyna Mirek kolejny raz zaprasza nas do świata dworków, konwenansów i kurczowego trzymania się tradycji. Julianna jest przykładem kobiety ambitnej, która chce żyć zgodnie z własnymi przekonaniami i usilnie próbuje przełamać i wymknąć się schematom. To historia o niesprawiedliwości, brutalności, ale też szlachetności i męstwie. Świecie, w którym mężczyźni stają w obronie kobiet (przynajmniej niektórzy), ale też traktują je przedmiotowo. Historia, którą się pochłania od pierwszych stron, niecierpliwie czekając na szczęśliwe zakończenie. No właśnie, ale czy każda opowieść musi je mieć? Polecam Wam tę serię i jestem pewna, że zauroczycie się nią tak samo jak ja!

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane