Strona głównaKsiążkiMaria Treben, Apteka domowa (2023)

Ostatnio opublikowane

Maria Treben, Apteka domowa (2023)

Apteka domowa to moja kolejna książka o roślinach i ich zastosowaniu, którą przeczytałam, i która jest niezwykle ciekawa i inspirująca. Dzisiaj w ramach współpracy reklamowej z Wydawnictwem Bellona nieco Wam o niej opowiem.

Muszę przyznać, że nie znam autorki oraz jej książki Apteka Pana Boga, dlatego z ciekawością zasiadłam do lektury Apteki domowej i muszę przyznać, że to takie kompendium wiedzy o roślinach uzupełnione o prywatne historie i anegdoty z życia autorki. Maria Treben opowiada o sobie, swojej rodzinie, o tym jak dba o zdrowie zarówno fizyczne jak i duchowe. Dlatego w jej Aptece domowej znajdziecie wiele przepisów kulinarnych, ale też całkiem sporo kawałów do opowiadania, które mają Was rozbawić, ponieważ śmiech to zdrowie. Oprócz tego naprawdę sporo miejsca autorka poświęciła ziołom i innym roślinom omawiając ich właściwości i zastosowanie. Chyba nie skłamię, że prawie na wszystkie dolegliwości coś znalazła. Poza tym podała mnóstwo porad domowych i różnych trików na to, by żyło się nam łatwiej. Jak chociażby kwestię usuwania upiornych plam z ubrań, nieświeżego zapachu i różne porady kuchenne do wykorzystania podczas gotowania. To naprawdę ciekawa i, wbrew pozorom, wciągająca lektura! Możecie zapytać mojego męża, któremu co kilka stron coś czytałam mówiąc: o ciekawe, musimy sprawdzić! 😉

Polecam fanom ziół i roślinności, ale też wszystkim tym, którzy lubią czytać różne ciekawostki i nieco ułatwiać sobie życie. Pozycja ta sprawdzi się także idealnie jako prezent, ponieważ jest pięknie wydana!

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane