Strona głównaKsiążkiKryminałMike Omer, Paląca obsesja (2024)

Ostatnio opublikowane

Mike Omer, Paląca obsesja (2024)

Czekałam na ten finałowy tom serii i się nie zawiodłam! Kolejny raz Mike Omer sprawił, że nie umiałam oderwać się od książki.

Tajemnice Abby Mullen to trylogia w skład, której wchodzą książki: Zgubny wpływ, Fałszywe intencje i Paląca obsesja. O tej ostatniej opowiem Wam dzisiaj w ramach współpracy reklamowej z Wydawnictwem Świat Książki.

Kiedy w wyniku serii podejrzanych pożarów ginie wielu ludzi, Abby w głębi duszy wie, że powróciły koszmary z jej dzieciństwa. Jako młoda dziewczyna cudem uniknęła pożaru wywołanego przez Mosesa Wilcoxa, fanatycznego przywódcę sekty, którego od trzydziestu lat uważa się za zmarłego. Na tych podpaleniach są jego odciski palców. Tymczasem ostra jak brzytwa profilerka Zoe Bentley prowadzi śledztwo w sprawie podpaleń, ale nigdy nie miała do czynienia z takim sprawcą. Zoe potrzebuje pomocy od kogoś, kto rozumie umysł przywódcy sekty. Ktogoś takiego jak Abby Mullen. Gdy ten niezwykły duet łączy siły w sprawie, nadchodzi czas, aby Abby stanęła twarzą w twarz ze wspomnieniami, o których zawsze chciała zapomnieć: kultem, który naznaczył jej dzieciństwo, pożarem, który zabił jej rodzinę, i mężczyzną, który do tego doprowadził. Rozpoczyna się wyścig o złapanie zabójcy – nawet jeśli oznacza to stawienie czoła palącym się szczątkom przeszłości Abby.

Paląca obsesja to idealne zwieńczenie trylogii Tajemnice Abby Mullen. Mike Omer nie zwolnił tempa i kolejny raz zaserwował nam fabułę, w której nie ma chwili na złapanie oddechu. Abby Mullen na nowo musi zmierzyć się z demonami przeszłości oraz w końcu raz na zawsze rozliczyć się ze swoją przeszłością. Nie jest to jednak proste, gdyż przywódca sekty, w której kobieta dorastała wydaje się być nieuchwytny. Do czasu!

Paląca obsesja to opowieść o fanatyzmie, który prowadzi do wielu tragedii, o strachu, chęci wyrwania się ze swojego życia i o decyzjach, od których czasami nie ma odwrotu. To świetnie napisany i trzymający w napięciu thriller, który dostarcza rozrywki na najwyższym poziomie. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji czytać tej trylogii to polecam! A mi pozostaje czekać na kolejne książki autora!

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane