Strona głównaKsiążkiKryminałMike Omer, Zgubny wpływ (2023)

Ostatnio opublikowane

Mike Omer, Zgubny wpływ (2023)

Mike Omer nie zawodzi i wraca z kolejną świetną serią kryminalną.

Poprzednia seria kryminalna autora była wciągająca. Mowa o Glenmore Park. Tym razem dzięki współpracy z Wydawnictwem Świat Książki mogłam przeczytać pierwszy tom, który jest początkiem kolejnej serii, a mianowicie Tajemnice Abby Mullen. Muszę przyznać, że te niemalże 600 stron dosłownie pochłonęłam w parę dni.

Abby Mullen przeżyła w dzieciństwie tragedię. Teraz szkoli policyjnych negocjatorów, sama również jest czynną negocjatorką. Z pozoru wydaje jej się, że zostawiła już tamte wydarzenia za sobą i uporała się z przeszłością. Wszystko jednak się zmienia po telefonie od Eden. To kobieta, która przeżyła niesławny kult Wilcox i była tego wieczoru razem z Abby, kiedy doszło do tych okropnych wydarzeń. Okazuje się, że każda z nich ma swoją wersję tego co tam się stało. Teraz, kiedy każda z nich ma swoje życie doszło do kolejnej. Ktoś porwał ośmioletniego syna Eden, a kobieta uważa, że tylko Abby może jej pomóc. Równocześnie ma swoje tajemnice, których nie chce wyjawić. We wszystko zostaje też wplątana jej córka, która robi się coraz bardziej sławna w mediach społecznościowych. Porywacze chcą pięć milionów okupu, jednak gdy rusza śledztwo okazuje się, że w zaginięcie może być zamieszane dużo więcej osób. Abby musi zmierzyć się z porywaczami, ale także z demonami przeszłości.

Zgubny wpływ to jedna z tych książek, od których trudno się oderwać. Tak właściwie do samego końca nie wiedziałam dokąd zaprowadzi mnie ta historia i jak autor ją rozwiąże. Czy byłam zaskoczona? Oczywiście! W dodatku zakończenie jest bardzo zagadkowe, więc czekam już na kontynuację! Najnowsza książka Omera to opowieść o negatywnym wpływie mediów społecznościowym, zbyt wielkim obnażaniem własnego życia, przed gronem nieznanych nam osób oraz o tym do czego prowadzi niezdrowa obsesja i fascynacja. To także historia o tym, że traumy z dzieciństwa na zawsze oddziałują na nasze życie i niewyjaśnione wydarzenia, które nas dręczą mogą zaburzać względny porządek w życiu, jaki udało nam się wypracować. Czytajcie! Polecam!

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane