Strona głównaKsiążkiKlub Przyjaciół Planety

Ostatnio opublikowane

Klub Przyjaciół Planety

Cieszy mnie fakt, że na rynku wydawane są takie książki. Ważne jest, aby już od najmłodszych lat uczulać dzieci, jak ważne jest dbanie o naszą planetę.

Klub Przyjaciół Planety to książka przeznaczona dla dzieci od 6 lat i myślę, że młodsze będą miały kłopot ze zrozumieniem przesłania tych historii. Niemniej bardzo dobrze, że mamy na rynku takie właśnie pozycje, które pokazują, jak człowiek może szkodzić środowisku i uczulają młodszych czytelników na zło. To opowieści z dreszczykiem, w których rozwiązywane są zagadki przez trójkę przyjaciół.

Vanja, Sivert i Mo podczas zabawy natrafiają na czarne łabędzie. Próbują dociec co się wydarzyło i dlaczego ptaki nie potrafią poradzić sobie z czarną mazią. Czy to wypadek łodzi? A może umyślne działanie człowieka? I tak trafiają na wyciek ropy do fiordu postanawiając tym samym udać się do właściciela dużej fabryki. Nie spodziewają się, że grozi im niebezpieczeństwo. Przez te wydarzenia zakładają Klub Przyjaciół Planety. W drugiej części dzieci chcą znaleźć odpowiednią siedzibę dla swojego klubu. Podczas poszukiwań natrafiają na podejrzanych ludzi, którzy zakopują w ziemi śmieci i i odpady, które stanowią zagrożenie dla zwierząt zarówno domowych, jak i leśnych. Kolejny raz członkowie klubu biorą sprawy w swoje ręce.

Klub Przyjaciół Planety to mądra seria książek pokazująca, jak człowiek przyczynia się do zaśmiecania świata, stwarzania niebezpieczeństwa dla zwierząt oraz działania z premedytacją na szkodę innych. To również opowieść o przyjaźni, wspólnym spędzaniu czasu i beztrosce dzieciństwa. Mali detektywi potrafią rozwiązywać zagadki, chociaż czasem zdarza im się wpaść w pułapkę. Klub Przyjaciół Planety to wartościowa lektura, którą zdecydowanie warto podsunąć do czytania starszym dzieciom, a z tymi młodszymi przeczytać ją razem. Obie historie zostały wzbogacone pięknymi ilustracjami, a sama książka w 2020 roku dostała Nagrodę Ministra Kultury za najlepiej zilustrowaną książkę dla dzieci.

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane