Strona głównaKsiążkiNatalie Jenner, Towarzystwo Jane Austen (2023)

Ostatnio opublikowane

Natalie Jenner, Towarzystwo Jane Austen (2023)

Towarzystwo Jane Austen to powieść nie tylko dla wielbicieli powieści autorki, ale wszystkich tych czytelników, którzy kochają piękne i poruszające historie.

Nie ukrywam, że jak tylko zobaczyłam tę książkę w zapowiedziach wiedziałam, że chcę ją przeczytać. Duma i uprzedzenie to jedna z moich ukochanych książek! Dzisiaj w ramach współpracy reklamowej z Wydawnictwem Świat Książki opowiem o Towarzystwie Jane Austen.

Osiem osób, których losy połączyły się za sprawą miłości do twórczości Jane Austen. Co ciekawe znalazł się wśród nich mężczyźni tj. samotnik Adam, czy szanowany miejscowy doktor. To właśnie oni wpadli na pomysł stworzenia towarzystwa, którego zadaniem było ocalić od zapomnienia twórczość oraz to, co pozostało po autorce, w tym dom. Jednak aby do tego doszło muszą pokonać wiele przeciwności. Równocześnie cała ósemka zmaga się ze swoimi problemami, powoli nawiązuje się między nimi przyjaźń, a z czasem niektórzy z nich być może pozwolą sobie też na głębsze uczucia.

Towarzystwo Jane Austen to powieść o miłości do twórczości autorki przepełniona wspomnieniami, rozmowami dotyczącymi jej książek i działaniami mającemu na celu upamiętnić jej postać. Jednak nie tylko o Austen opowiada nam autorka. To historie o stracie, żałobie i nikłych próbach układania życia na nowo. O odrzuconym uczuciu i skutkach tej decyzji, o życiu pod dyktando rodziców i o tym, że prawdziwa miłość jest w stanie wiele przetrwać. O małym mieście, w którym tęsknota za byciem kochanym daje o sobie dać przywołując bolesne wspomnienia. Piękna i poruszająca opowieść, która przenosi nas w lata 40. ubiegłego wieku. Dla fanów Austen, ale nie tylko. Czytajcie!

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane