Strona głównaKsiążkiKryminałMari Jungstedt, Niewypowiedziany(2023)

Ostatnio opublikowane

Mari Jungstedt, Niewypowiedziany(2023)

Jakiś czas temu pisałam Wam o nowej serii kryminałów, które ukazały się w Wydawnictwie Bellona. Dzisiaj pora na tom drugi.

Wcześniej mogliście przeczytać o Niewidzialnym Mari Jungstedt, a dzisiaj w ramach współpracy reklamowej z Wydawnictwem Bellona opowiem trochę o drugiej części, która nosi tytuł Niewypowiedziany. Tutaj kolejny raz mamy do czynienia z lekkim kryminałem, o ile tak można określić ten gatunek.

Wygląda na to, że Henry Dahlstrom w końcu ma szczęcie. Wygrana na wyścigach konnych być może wreszcie pomoże mu stanąć na nogi. Znany jest wszystkim jako miejscowy alkoholik, ale też człowiek, który nikomu nie wchodził w drogę. Od lat zajmował się też fotografią. Dlatego kiedy zostaje zabity policja nie bardzo wie kto za tym może stać. Początkowe podejrzenia okazują się mało celne. W momencie kiedy matka zgłasza zaginięcie 14-letniej Fanny policja początkowo tego nie łączy, jednak z czasem okazuje się, że te sprawy jednak mają ze sobą wspólny mianownik. A raczej kogoś, kto je łączy. Pytanie tylko czy policji uda się rozwiązać tę zagadkę nim dojdzie do kolejnej tragedii?

Niewypowiedziany to klasyczny kryminał z dosyć mocno zarysowanym wątkiem obyczajowym, co mnie się akurat bardzo podoba. Z ciekawością śledziłam losy Johna i Emmy oraz ich zakazanego uczucia. To historia o hipokryzji, kłamstwie i o tym, że czasami nasi najbliżsi skrywają największe tajemnice. O dzieciach pozostawionym samym sobie, nałogu i nikłą walką z nim i o tym, że prawda prędzej, czy później wyjdzie na jaw. Polecam Wam tę serię, a ja czekam już na trzeci tom, który ma swoją premierę za kilka dni.

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane