Strona głównaKsiążkiNieidealne książki na jesienne wieczory

Ostatnio opublikowane

Nieidealne książki na jesienne wieczory

Czasem lubię robić coś na opak. Blogosferę zalały książki idealne na jesień a ja mam dla Was  kilka propozycji, które nie do końca wpasowują się w tę porę roku. Dlaczego? Zobaczcie sami.

Jesień to czas melancholii, pewnego rodzaju spokoju i wyciszenia. Chętniej w tym czasie sięgam po lektury cięższe gatunkowo i tematycznie. Niemniej nie zapominajmy, że ten czas to także okres mnóstwa kolorów i radości. Zatem nieidealne lektury, które dla Was wybrałam to te mówiące o lecie, nieco zabawne, czasem bardziej kobiece. A określenie „nieidealne” w tym przypadku nie jest nacechowane pejoratywnie. Wręcz przeciwnie! 😉

Izabela M. Krasińska – Za głosem serca (2017)

Za głosem serca to opowieść, która jest niezwykle autentyczna i przesiąknięta emocjami. To historia o rozczarowaniach, poszukiwaniu własnego miejsca, rozpaczy, stracie, ale też miłości, która jest w stanie wiele pokonać, przyjaźni i znaczeniu rodziny. Autorka nie stroni od trudnych tematów, jednak odnosi się do nich w sposób delikatny. Bardzo lekko napisana historia o niekoniecznie lekkich tematach. To jedna z tych lektur, po które ma się ochotę sięgnąć po ciężkim dniu i wraz z bohaterami przezywać ich małe i wielkie dramaty.

https://www.nieprzeczytane.pl/Za-glosem-serca,product1018389.html

Dorota Milli – To jedno lato (2017)

Najnowsza książka Milli to jedna z tych historii, które trochę podążają utartym schematem, jednak czyta się ją bardzo dobrze. Przepełniona latem, humorem i paletą emocji opowieść o rozczarowaniach po zderzeniu marzeń z rzeczywistością, samotności, miłości i przyjaźni. Dajcie się porwać, wybierzcie z autorką na plażę i poczujcie wiatr we włosach.

https://www.nieprzeczytane.pl/To-jedno-lato,product1010453.html

Monika A. Oleksa – Spacer nad rzeką (2017)

Historia wydaje się być banalna, ot taka jakich wiele. Jednak Spacer nad rzeką urzeka dbałością o język, trafnością życiowych mądrości i urokliwym Kazimierzem Dolnym, który staje się cichym bohaterem powieści. To lekka opowieść, która świetnie sprawdzi się w roli książki na lato, jednak w tym wszystkim jest pełna ciepła, miłości, ale też bólu i rozczarowania. Autorka pokazuje, jak duży wpływ na naszą przyszłość mają wydarzenia z przeszłości, zwłaszcza te dotyczące osób, które kochaliśmy.

https://www.nieprzeczytane.pl/Spacer-nad-rzeka,product1010381.html

Aleksandra Tyl – Karmelowa jesień (2016)

Karmelowa jesień to książka lekka i niezobowiązująca, dokładnie taka jaką ma się ochotę przeczytać po ciężkim dniu. To historia o miłości, sile przyjaźni, o przewrotności życia i niespodziankach jakie lubi nam sprawiać. Aleksandra Tyl pięknie oddaje hiszpański klimat podszyty nutką karmelu. Co ciekawe po raz kolejny zakończenie pozostawia niedosyt i sprawia, że czekam już na kolejną część. Karmelowa jesień to klimatyczna i ciepła historia, o kobietach i dla kobiet. Autorka pokazuje, że jest dobrą obserwatorką i świetnie zna naturę kobiecą, co więcej jestem pewna, że niejedna z nas odnajdzie wiele wspólnego z bohaterkami.

https://www.nieprzeczytane.pl/Karmelowa-jesien,product973022.html

Natalia Sońska, Agata Przybyłek – Przyjaciółki (2017)

Przyjaciółki to historia o silnej więzi, jaka jest w stanie połączyć kobiety. To opowieść utkana z drobnych dramatów, rozczarowań i walki o miłości. Sońska i Przybyłek pokazują, że życie bywa przewrotne, ludzie popełniają błędy, ale że zawsze warto walczyć o to, co dla nas ważne. Napisana lekko, jednak poruszająca trudne tematy książka o różnych odcieniach przyjaźni i miłości. Młode autorki poradziły sobie w duecie tworząc prawdziwą i ujmującą historię. To książka o kobietach i skierowana głównie do kobiet, w której wiele z nas odkryje cząstkę siebie.

https://www.nieprzeczytane.pl/Przyjaciolki,product1011844.html

Natasza Socha – Hormonia (2016)

Zabawna i mądra historia o nieustannym dojrzewaniu, o skomplikowanych relacjach córek z matkami oraz o tym, że nie warto spełniać oczekiwań innych . O szalejących hormonach i poszukiwania harmonii w tej hormonii!

https://www.nieprzeczytane.pl/Hormonia,product942572.html

Magdalena Witkiewicz – Pracownia dobrych myśli (2016)

Magdalena Witkiewicz napisała książkę lekką, zabawną i ujmującą. To prosta historia, która nas rozbawi, ale też wzruszy. Pracownia dobrych myśli to opowieść o miłości, stracie, samotności. O tym, że zawsze warto walczyć o swoje szczęście, a nie raz szczęściu musi ktoś pomóc.

Szczęście można uszyć z kawałków, jak patchwork, wtedy stworzą nowy wzór. Ale trzeba o tym wiedzieć.

https://www.nieprzeczytane.pl/Pracownia-dobrych-mysli,product975831.html

Jakie książki Waszym zdaniem powinny się znaleźć na tej liście? 😉

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane