Strona głównaKsiążkiNina George - Księga snów (2017)

Ostatnio opublikowane

Nina George – Księga snów (2017)

Księga snów to ujmująca historia pewnej znajomości, która skończyła się za szybko, przez słowa, które nigdy nie miały paść, a która pozostawiła wielką pustkę. 

Historia przedstawiona w Księdze snów została pokazana z trzech, różnych perspektyw. Henri trafił do szpitala i utrzymywany jest w śpiączce, w międzyczasie odnajduje go jego syn, który bardzo chciał poznać ojca. Trzecią osobą, która ma ogromne znaczenie w tej historii jest Eddie. Kobieta niegdyś do szaleństwa zakochana w Henrim. I to właśnie ją, mimo tego, że nie są już razem mężczyzna podał jako osobę do kontaktu w razie wypadku. Eddie zostaje postawiona pod ścianą. Nadal kocha tego faceta, jednak pozostaje w związku i nie wie, czy jest w stanie wziąć na siebie tak dużą odpowiedzialność, jaką jest opieka nad chorym w śpiączce.

Autorka tę samą historię pokazuje przez pryzmat trzech osób biorących w niej udział. Inaczej wydarzenia postrzega mały Sam, inaczej Eddie, a inaczej sam Henri. Tragedia jaka ich spotkała staje się punktem wyjścia do przyjrzenia się życiu i wyciągnięciu wniosków. Bohaterowie zastanawiają się jakby potoczyło się ich życie, gdyby w pewnym momencie podjęli inne decyzje. Czy to przyniosłoby im szczęście? Czy byliby tymi samymi ludźmi?

Nina George w Księdze snów porusza trudny temat przemijania i kruchości ludzkiego życia. Jej książka jest specyficzna, jednak to wartościowa lektura, która pozwala spojrzeć na wiele spraw z innej perspektywy.

Czułam, że ona znika, rozprasza się, unoszą ją wiatr i morze. Staje się stronami czytanej przeze mnie książki, muzyką, do której tańczę. Tak wygląda umieranie. Stajesz się tym, co kochasz

Autorka oswaja czytelnika z tym, co nieuniknione. Ze śmiercią, z bólem po stracie najbliższych. Jej historia balansuje na granicy życia i śmierci, zbudowana jest z rzeczywistości równoległych, które odnoszą się do sensu życia, miłości, błędnych decyzji mających wpływ na całe nasze życie. Nie jest to lekka lektura, jednak pozwalająca na wiele refleksji i wniosków.

Recenzja powstała w ramach współpracy z księgarnią internetową nieprzeczytane.pl

https://www.nieprzeczytane.pl/Ksiega-snow,product997123.html

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane