Strona głównaKsiążkiKryminałNora Roberts, Sława i śmierć (2024)

Ostatnio opublikowane

Nora Roberts, Sława i śmierć (2024)

Sława i śmierć to drugi tom serii Oblicza śmierci, który miałam okazję przeczytać.

Bardzo cieszę się, że seria Nory Roberts napisana pod pseudonimem J.D. Robb Oblicza śmierci doczekała się wznowienia. Jakiś czas temu pisałam Wam o pierwszej części, a dzisiaj w ramach współpracy reklamowej z Wydawnictwem Świat Książki co nieco napiszę o drugiej części.

Porucznik Eve Dallas, sława nowojorskiej policji, prowadzi śledztwo w sprawie kolejnych morderstw. Co łączyło ofiary: prokurator Cicely Towers i aktorkę Yvonne Metcalf? Pierwsza – uczciwa i bezkompromisowa, posłała do więzienia całą armię przestępców, czym zyskała uznanie i szacunek. Znaleziono ją martwą na chodniku w podejrzanej okolicy. Druga to gwiazda programów telewizyjnych, która stała u progu oszałamiającej kariery. Kto i za co tak bardzo ich nienawidził? Dlaczego musiały umrzeć?

Sława i śmierć to kolejny kryminał/thriller trzymający w napięciu do samego końca. Drugi raz nie udało mi się wytypować mordercy, więc nie tylko z porucznik Evą Dallas bawił się on w kotka i myszkę 😉 Sława i śmierć to opowieść o zazdrości, nadmiernej ambicji i nienawiści do płci przeciwnej. Nora Roberts poza samą sprawą kryminalną daje nam także całkiem rozbudowany wątek miłosno-obyczajowy. Jak dla mnie to kolejny plus! Na początku miałam obawy, że umieszczenie historii w przyszłości sprawi, że uznam tę serię nie dla mnie, jednak jak się okazało totalnie mi to nie przeszkadza. Wręcz przeciwnie! Niecierpliwie czekam już na trzecią część, która ukaże się w czerwcu! Oczywiście można czytać od drugiego tomu, ale polecam jednak zacząć od początku. Świetna seria!

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane