Strona głównaKsiążkiOnjali Q. Rauf, Świat pełen nadziei (2023)

Ostatnio opublikowane

Onjali Q. Rauf, Świat pełen nadziei (2023)

Ależ to była świetna lektura! Jak tylko moi chłopcy do niej dorosną to na pewno im ją podrzucę do czytania. Mądra, ucząca empatii, akceptacji i tego, że każdy z nas może zmieniać świat w większym lub mniejszym stopniu. Wystarczy tylko chcieć!

Świat pełen nadziei. Poradnik dla dzieci o empatii, dobroci i zmienianiu świata na lepsze to bardzo wartościowa pozycja. Dokładnie to w niej znajdziemy, o czym mówi tytuł. Przeczytamy tutaj o dobroci, empatii, nadziei i tym, że w zmianach najtrudniejszy jest pierwszy krok, ale zdecydowanie warto go zrobić. Autorka opowiada o swoim życiu, ale też przytacza sylwetki wielu znanych osób pokazując, jak one zmieniały świat, czego dokonały i za co należą im się brawa. Znajdziemy tutaj sylwetki osób żyjących, jak i tych, które przeszły do historii za sprawą swoich dokonań oraz ludzi, którzy odgrywają znaczącą rolę w życiu samej autorki.

Autorka przekonuje, że każdy z naj jest jedyny, niepowtarzalny i wyjątkowy i musimy o tym pamiętać każdego dnia. Poza tym znajdziemy tutaj sporo nawiązań do literatury oraz filmów, a na końcu Onjali przygotowała ich wykaz. Sama dodałam kilka tytułów do swojej listy książek, które chcę przeczytać. To mądra, potrzebna i ważna książka, która pokazuje, że warto być dobrym, dążyć do zmian i pamiętać o tym, że w życiu bardzo wiele zależy od nas samych. Koniecznie podrzućcie ją swoim starszym dzieciom do czytania!

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane