Strona głównaBrak kategoriiRichard Paul Evans, Listy Noel (2022)

Ostatnio opublikowane

Richard Paul Evans, Listy Noel (2022)

Miałam czas w swoim życiu, że czytałam wszystko co wszyło spod pióra Evansa. Posiadałam prawie wszystkie jego książki i w sumie nie wiem, dlaczego jakoś później nie śledziłam wydawanych przez niego książek. Już zapomniałam, jak bardzo lubię sposób w jaki autor opowiada.

Listy Noel to co prawda już czwarty tom cyklu Noel, niemniej nie trzeba tych książek czytać razem. Przynajmniej ja nie czytałam wcześniejszych, ale żałuję i na pewno je nadrobię. To piękna opowieść o życiu, rodzicielstwie, zawiedzionych nadziejach i o tym, że nigdy nie jest późno na zmiany. Jak dotąd w serii ukazały się książki: Dziennik Noel, Świąteczny nieznajomy, Ulica Noel oraz wspominana właśnie książka o tytule Listy Noel.

Noel ma żal do ojca i obwinia go o śmierć matki. Postanawia jednak po wielu latach wybrać się do niego, gdyż mężczyzna jest na łożu śmierci. Ich relacja była oziębła i zdystansowana. Kobieta nie zdaje sobie sprawy, że ta podróż na zawsze odmieni jej życie. Na miejscu spotyka swoją dawną miłość, jednak w międzyczasie jej zawodowe życie też zostaje wywrócone do góry nogami. Przed Noel wiele trudnych decyzji do podjęcia. kobieta dostaje też tajemnicze listy, w których ktoś jakby czytał w jej myślach i znał wszystkie problemy z jakimi się boryka. Noel domyśla się kto jest ich adresatem, jednak jak wiadomo los bywa nieprzewidywalny. Czy zostawi księgarnię, którą do tej pory prowadził jej ojciec? Czy będzie potrafiła na nowo zaufać mężczyźnie? I czy prawda, której się dowie wyzwoli ją, czy raczej sprawi, że kobieta się podda?

Jak dobrze było wrócić do twórczości Evansa! Listy Noel to kolejna mądra i poruszająca opowieść, która z jednej strony niejednokrotnie mnie zaskoczyła, a z drugiej wzruszyła i zmusiła do refleksji. To idealna książka na zimowo-świąteczne wieczory! Evans otula nas swoją historią, ale też pokazuje to, co w życiu najważniejsze.

Listy Noel to opowieść o zranionych uczuciach, tajemnicach, próbie chronienia córki nawet kosztem relacji z nią, dawnej miłości, która po latach ma szansę się odrodzić o ile tylko damy jej szansę i o tym, że czasami słowa wypowiedziane w gniewie trudno cofnąć i warto ochłonąć zanim się podejmie ważne decyzje. Jedna z piękniejszych historii okołoświątecznych. Jestem szalenie ciekawa wcześniejszych cżęści i zapewne nadrobię lekturę.

Z kodem martamrowiecevans kupicie książkę z 35% rabatem, o tutaj. Kod ważny jest do końca listopada!

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane