Strona głównaKsiążkiTop książek w klimacie zimowo - świątecznym, cześć pierwsza

Ostatnio opublikowane

Top książek w klimacie zimowo – świątecznym, cześć pierwsza

Święta tuż tuż. Książki o Świętach czy też w klimacie zimowo – świątecznym są teraz na czasie. Poniżej 5 propozycji, które sprawdzą się one również jako prezent a na pewno umilą nadchodzący czas.

Książki o Świętach lub w klimacie zimowo – świątecznym

Charles Dickens, Opowieść wigilijna

Klasyka gatunku. Wszyscy w Londynie szykują się do świąt, tylko stary skąpiec pracuje. Ale Duch Świąt odwiedza go i przekonuje,że nie tylko pieniądze się liczą. Może warto w tym okresie sięgnąć po tę pozycję i uzmysłowić sobie co tak naprawdę jest ważne?

Anna Ficner – Ogonowska, Szczęście w cichą noc

To dodatek uzupełniający historię losów Hani i Mikołaja, którą poznaliśmy w trylogii: Alibi na szczęście, Krok do szczęścia, Zgoda na szczęście. Tradycyjne święta przepełnione ciepłem, miłością i zapachem domowych wypieków.

Książkę możecie nabyć na stronie Wydawnictwa Znak.

R.P. Evans, Najcenniejszy dar

Tuż przed Bożym Narodzeniem Richard z żoną i córeczką wprowadzają się do starej rezydencji, by opiekować się mieszkającą tam staruszką Mary. Pewnej nocy pisarza budzi piękna melodia. Poszukując źródła tajemniczych dźwięków, Richard trafia na strych, gdzie odkrywa zakurzoną, rzeźbioną skrzynkę, pełną starych miłosnych listów, naznaczonych śladami łez. Kto był ich autorem? Do kogo były adresowane? Ta zagadka będzie nurtować autora wraz z pytaniem zadanym przez Mary: co było pierwszym darem ofiarowanym na Boże Narodzenie?

Książkę możecie nabyć na stronie Wydawnictwa Znak.

Michael Fern, Magia Bożego Narodzenia

Opowieści o tęsknocie za rodziną, miłością, o braniu i dawaniu, słowem – o tym wszystkim, co składa się na zwykłą i niezwykłą magię Świąt Bożego Narodzenia. Cztery opowiadania czterech różnych autorek łączy temat przewodni – najpiękniejsze Święta w roku stają się pretekstem do poszukiwania tego, co w życiu najpiękniejsze… i prawdziwie magiczne.

Książkę kupicie na stronie księgarni Bellona.

Natalia Sońska, Garść pierników, szczypta miłości

Nie jest to książka stricte związana ze Świętami. Niemniej jednak ma niezwykle ciepły i rodzinny klimat. Zapewne sprawi radość niejednej kobiecie. To opowieść  o poszukiwaniu szczęścia, o miłości i nadziei. Idealnie wpasuje się w świąteczny klimat. Jeżeli macie wątpliwości możecie przeczytać moją recenzję.

garsc piernikow

Zbliża się wyjątkowy czas, nie zapominajmy co w tym czasie jest najważniejsze. A prezenty? One stanowią tylko miły dodatek. Zaproponowałam Wam 5 książek w klimacie zimowo – świątecznym i mam nadzieję, że przypadną Wam do gustu. Życzę Wam kochani cudownych chwil!

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane