5 książek na prezent – Dzień Matki

Wybór książek z okazji zbliżającego się Dnia Matki jest ogromny. Wybrałam 5 pozycji, które w ostatnim czasie mnie zachwyciły i jestem pewna, że mojej mamie również się spodobają. Tym samym mam nadzieję, że Wasze mamy też ucieszyłyby się z takiego prezentu.

Zdecydowałam się na mieszankę gatunkową. Znajdziecie tutaj 5 propozycji, które z czystym sumieniem Wam polecam. Myślę, że przypadną do gustu naszym mamom. Ja mam o tyle trudniej, że moja już te książki przeczytać. Zdradzę, że ja wybrałam coś z zestawu prezentów niebędących książkami.

NINO HARATISCHWILI – ÓSME ŻYCIE. TOM I (2016)

Piękna, wielowątkowa historia. Przepadłam w niej bez reszty. W dodatku pięknie wydana. Jesienią ukaże się drugi tom, kto wie może będziecie mogli sprezentować go mamie na Boże Narodzenie? 😉 Oczywiście żartuję. Niemniej to opowieść poruszająca, miejscami smutna, miejscami zabawna. Ciekawa mieszanka.

ZACHAR PRILEPIN – KLASZTOR (2016)

To literatura trudna i wymagająca. Jeśli Wasza mama lubi tematykę obozową (lubi wydaje się tutaj nie na miejscu wręcz). Jeśli interesuje się tą tematyką to zapewne będzie zadowolona z Klasztoru.

kl

AGNIESZKA OLEJNIK – SZCZĘŚCIE NA WAGĘ (2016)

Książka o relacji matki z córką. Idealna dla matek, jak i córek. Porusza wiele istotnych kwestii. Mądra i życiowa.

szczescie

DANKA BRAUN – HISTORIA PEWNEJ ROZWIĄZŁOŚCI

Tutaj proponuję zacząć od samego początku sagi o rodzinie Orłowskich. To misz masz gatunkowy. Jest tu trochę romansu, nieco powieści obyczajowej, wątki kryminalne. Orłowscy nie prowadzą nudnego życia. Ojj dzieje się dużo.

historia pewnej rozwiazłosci

MAGDALENA KNEDLER – NIC OPRÓCZ STRACHU (2016)

Właściwie każda z książek Magdy sprawdzi się idealnie. Pan Darcy nie żyje dla mam lubiących komedie, Winda dla wielbicielek powieści współczesnych i Nic oprócz strachu dla mam kochających kryminały.

knedler

KINGA TATKOWSKA – SZUKAJĄC TEGO (2016)

Poturbowała mnie emocjonalnie ta książka. Jeśli Wasza mama ma słabe serce, wybierzcie jakąś pozycję wyżej. Bardzo emocjonalna historia. Czekam na drugi tom.

Jakie tytuły Wy mi polecacie, które pasują na tę okazję? 😉

Marta Mrowiec

Gdyby nie książki zapewne więcej pisałaby o muzyce, gdyby nie muzyka więcej pisałaby o książkach. Dwa światy, które wypełniają moje życie. Świat dźwięków, o których szerzej wypowiadam się na jednej ze stron muzycznych oraz świat kreowany za pomocą słowa, o którym wypowiadam się tutaj.

Ostatnio opublikoWANE