Strona głównaKsiążkiBiografie, wspomnieniaAndrea Bocelli, Muzyka ciszy (2022)

Ostatnio opublikowane

Andrea Bocelli, Muzyka ciszy (2022)

Przez ponad sześć lat współpracowałam z portalem muzycznym allaboutmusic.pl, dla którego recenzowałam płyty i książki związane z muzyką. Dlatego chętnie zgodziłam się na współpracę przy Muzyce ciszy.

Muzyka zajmuje w moim życiu ważne miejsce. Chętnie też sięgam po książki z nią związane, a taką pozycją jest niewątpliwie Muzyka ciszy, którą napisał Andrea Bocelli. Jego osoby chyba nikomu nie trzeba przedstawiać i na pewno większość zna jego głos. Ale czy znamy jego historię? Teraz macie okazję ją poznać, a opowie Wam o swoim życiu sam Bocelli.

Andrea Bocelli nie zdecydował się na tradycyjną formę autobiografii. Na potrzeby opowiadania o swoim życiu stworzył postać Amosa, z którym się utożsamia. Opowiada o jego dzieciństwie, dorastaniu, próbie poradzenia sobie z utratą wzroku, pierwszych miłościach, sukcesach, ciężkiej pracy. Nie brakuje jednak w nim pokory i skromności. Pokazuje blaski i cienie drogi na szczyt. Opowiada o rozczarowaniach, porażkach i życiowych niepowodzeniach. A wszystko to z dodatkiem własnych przemyśleń o otaczającym nas życiu i świecie. Z czułością i delikatnością opowiada o małym chłopcu, który stoi na progu dorosłości, i który ciężką pracą i uporem zdobywa wyznaczone cele.

Muzyka ciszy to przejmująca i poruszająca lektura. Wchłonął mnie świat Amosa, starałam się poczuć świat tak jak on, skupić się na dźwiękach, chociaż czasami to co najważniejsze jest niesłyszalne. Cieszę się, że Bocelli postanowił się podzielić cząstką swojego życia, że zabrał nas w świat muzyki, otworzył drzwi do swojego domu i bez kolorowania opowiedział o sobie. Pozycja dla fanów muzyki, ale także dla tych, którzy lubią inspirujące, a przy tym skromne osoby. Książkę kupicie tutaj.

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane