Strona głównaKsiążkiKryminałAndrea Camilleri, Głosy nocy (2022)

Ostatnio opublikowane

Andrea Camilleri, Głosy nocy (2022)

Głosy nocy to już dwudziesta odsłona przygód komisarza Montalbano i muszę przyznać, że kolejny raz bawiłam się świetnie podczas lektury, mimo że trup w niej ściele się gęsto.

Nie zaczęłam tego cyklu czytać od samego początku, to bodajże mój piaty albo szósty tom, który przeczytałam, ale autor sprawnie w każdym z nich nawiązuje do większości istotnych wydarzeń, więc śmiało można zacząć w dowolnym miejscu. Jednak patrząc na moje umiłowanie poczynań komisarza zdecydowanie polecam zacząć od samego początku! W przypadku Głosów nocy mam tylko jeden poważny zarzut! Ta część była zdecydowanie za krótka, bo to nieco ponad 200 stron, więc musiałam sobie dawkować lekturę, by nie skończyć jej w jeden dzień.

Tym razem komisarz Montalbano ma pełne ręce roboty. Wpierw zostaje wezwany do włamania w sklepie, potem okazuje się, że jego właściciel popełnił samobójstwo, co do czego komisarz ma wątpliwości. Później znika jeden z ochroniarzy, który był blisko miejsca włamania, a na końcu dostaje informację o morderstwie narzeczonej syna ważnego polityka. Jak to z komisarzem bywa, na wszystko ma czas, ma swoje teorie tylko musi je teraz potwierdzić i znaleźć dowody. Jak się okazuje nie jest to takie proste, gdy w grę wchodzą wielcy politycy, korupcja i kłamstwa, które wychodzą na jaw.

Głosy nocy to kolejny tom serii, przy którym świetnie się bawiłam i z uśmiechem na twarzy śledziłam poczynania Montalbano. To chyba najbardziej uroczy komisarz, którego poznałam na kartkach książek. Nieco fajtłapowaty, flegmatyczny, ale w tym wszystkim pełen ambicji i pasji. Uwielbiam jego żarty i dystans, i te wszystkie małe złośliwości, na które się decyduje. Mimo tego, że na pozór w książce wiele się dzieje, patrząc na ilość trupów, to ma się wrażenie pewnej niespieszności i opieszałego włoskiego klimatu. Jeśli jeszcze nie znacie się z komisarzem Montalbano to koniecznie nadróbcie! Nie pożałujecie tej znajomości!

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane