Strona głównaKsiążkiAnna Rybakiewicz, Ocaleni dla miłości (2024)

Ostatnio opublikowane

Anna Rybakiewicz, Ocaleni dla miłości (2024)

Ocaleni dla miłości to moja trzecia książka Anny Rybakiewicz, którą miałam okazję przeczytać. Nie stanie się ona moją ulubioną, ale zapewne zapadnie w pamięć na długo.

Do tej pory czytałam Złodziejkę listów oraz Do końca moich dni. Tym razem w ramach współpracy reklamowej z Wydawnictwem Filia opowiem Wam o najnowszej powieści autorki zatytułowanej Ocaleni dla miłości.

Henia jest zakochana. Problem tylko w tym, że jej wybranek serca jest Żydem. Moszek aktualnie jest w getcie, jednak dziewczyna nie zamierza się poddawać i chce wyciągnąć go z tego miejsca. Trochę niespodziewanie pomaga w ucieczce także małej dziewczynce, dla której z dnia na dzień musi zostać matką. We trójkę ukrywają się i wiodą tułaczy tryb życia. Kiedy w końcu mają się pobrać i wyjechać za granicę życie kolejny raz boleśnie ich doświadcza. Jest rok 1942 i niczego nie można być pewnym.

Z kolei w życiu Agaty, która jest prawnuczką Heni pojawia się tajemniczy Benjamim, mieszkający w Izraelu mężczyzna przyleciał do Polski, by poznać historię własnych przodków. Co łączy tę dwójkę?

Ocaleni dla miłości to historia uczucia, które było w stanie przetrwać bardzo wiele. Uczucia głębokiego, szczerego i pełnego troki. To opowieść pokazująca, że w życiu niczego nie można być pewnym i nie zawsze jest się w stanie pokonać wszystkie przeciwności losu. Anna Rybakiewicz w dosyć lekki sposób opowiada o rozdzierających serce wydarzeniach, o wojnie i jej skutkach i o doświadczeniach. które na zawsze odmieniają życie. To powieść, w której przeszłość przeplata się z teraźniejszością, a bohaterowie stają przed wieloma decyzjami. Historia, która wciąga czytelnika od pierwszych stron, i która stawia przed nim wiele pytań. Jeśli jeszcze nie czytaliście książek autorki to koniecznie to nadróbcie. Polecam!

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane