Strona głównaKsiążkiBarbara Davis, Ostatnia z dziewcząt Moon (2023)

Ostatnio opublikowane

Barbara Davis, Ostatnia z dziewcząt Moon (2023)

Mój TOP książek z tego roku bardzo się wydłuża. Właśnie do tej listy dołączyła pozycja Ostatnia z dziewcząt Moon.

Pisanie o książkach nauczyło mnie, że czasami warto zaryzykować i sięgnąć po powieść, która na pierwszy rzut oka może niekoniecznie być w naszym kręgu zainteresowań. Tak właśnie mam z książką Ostatnia z dziewcząt Moon. Kiedy przeczytałam opis pomyślałam, że powieść, w której występują uzdrowicielki z niezwykłymi darami to, jednak nie jest pozycja dla mnie. Ale usiadłam i kompletnie przepadłam! Podobnie zresztą, jak w przypadku pierwszego tomu Wyspy Trzech Sióstr Nory Roberts. Zatem dzisiaj w ramach współpracy reklamowej z Wydawnictwem Świat Książki opowiem Wam właśnie o Ostatniej z dziewcząt Moon, a niebawem o drugim domie Wyspy.

Lizzy Moon wyjechała osiem lat temu uciekając przed plotkami i własnym przeznaczeniem. To tam, na farmie dziewięć pokoleń kobiet obdarzone było uzdrowicielskimi mocami. Lizzy postanawia, że będzie ostatnia i nie przekaże swojego daru córce. Skutecznie separuje się od mężczyzn i unika głębszych relacji. Teraz po latach wraca w swoje rodzinne strony. Po śmierci ukochanej babci chce tylko sprzedać farmę i wrócić do Nowego Jorku. Na miejscu jednak trafia na jej dziennik, który staje się dla niej drogowskazem. Dziewczyna postanawia zostać i spróbować rozwiązać zagadkę śmierci dwóch młodych dziewczyn. Winą za ten czyn przed laty obarczono jej babcię. Teraz chce przywrócić jej dobre imię. Nie wie, że wracając ponownie do tamtych wydarzeń może na siebie ściągnąć niebezpieczeństwo.

Ostatnia z dziewcząt Moon to przepełniona odrobiną magii, a bardziej nadprzyrodzonych umiejętności saga rodzinna, w której prym wiedzie dbanie o przedłużenie rodu, jednak związane z odmową własnego szczęścia. To historia o trudnej relacji matek z córkami, o poszukiwaniu swojego miejsca i swojej tożsamości. O szukaniu sprawiedliwości, brutalnej prawdzie i o tym, że prędzej czy później wyjdzie ona na jaw. I o miłości! O niej też jest ta powieść. Miłości niepewnej, walczącej, cierpliwej. Pięknie napisana historia, która na długo zapada w pamięć! Czytajcie!

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane