Strona głównaKsiążkiKryminałDolores Redondo, Zanim przyjdzie potop (2023)

Ostatnio opublikowane

Dolores Redondo, Zanim przyjdzie potop (2023)

Zanim przyjdzie potop było moim pierwszym spotkaniem z twórczością Dolores Redondo, jednak zapewne jeszcze sięgnę po jej książki. Na regale czeka już Dam Ci to wszystko, a kojarzę, że na naszym rynku ukazała się też książka Kształt serca.

Dolores Redondo we wstępie do swojej książki wspomniała, że pisała ją trzydzieści dziewięć lat. Wszystko zaczęło się pewnego dnia w pociągu, kiedy zaczęła ją obmyślać. I muszę przyznać, że to naprawdę dopracowana opowieść, którą snuje na 635 stronach. Niech Was nie zwiedzie objętość tej pozycji. Gwarantuję, że nawet nie zauważycie upływu kolejnych stron. Pochłonęła mnie ona bez reszty! Jednak początkowo wydawało mi się, że nic z tego nie będzie, gdyż nie umiałam się wczytać w tę historię. Niemniej dałam jej szansę i to był strzał w dziesiątkę!

Noah Scott Sherrington od kilkunastu lat próbuje ustalić kim jest i złapać Biblijnego Johna. Mężczyzna poznaje kobiety w dyskotekach, zwabia i zabija. Jest nieuchwytny, jednak Noahowi udaje się wpaść na jego trop. Kiedy już jest bliski schwytania go w skutek nieszczęśliwego wypadku Biblijny John znowu mu się wymyka. Noah, który słucha swoich przeczuć wbrew lekarzom i swoim przełożonym udaje się do Bilbao, gdzie według niego zbiegł seryjny morderca. Trwa pościg za Johnem, walka z chorobą i z niszczycielską siłą żywiołu, który może doprowadzić do potopu. Czy Noahowi uda się dogonić mordercę? jak wiele będzie go to kosztować? Czy sprawa warta jest poświęcenia życia? To tylko niektóre z pytań, które sobie możemy zadać. jedno jest pewne. Emocji podczas lektury nie brakuje!

Dolores Redondo w swojej książce Zanim przyjdzie potop opisała sprawę faktycznie istniejącego mordercy, który w latach 1968-1969 zabił trzy młode kobiety. Nigdy nie został złapany i ukarany. Zanim przyjdzie potop to historia pokazująca skutki, jakie wywołują traumatyczne doświadczenia dzieciństwa. Autorka pokazuje jak rodzi się zło, wnika w umysł mordercy i pozwala czytelnikowi poznać mechanizmy jego działania. Z drugiej strony pokazuje mozolną próbę uchwycenia mordercy, jego bezwzględność i poczucie własnej sprawczości i nieomylności. To wielowątkowa historia, w której nie brakuje też wątku miłosnego, specyficznej przyjaźni i nieco filmowego zakończenia. Autorka włożyła w swoją książkę mnóstwo pracy o czym świadczy dbanie o szczegóły w fabule. Tutaj każde zdanie jest na swoim miejscu i prowadzi nas do rozwiązania. Jakiego? O tym przekonacie się sięgając po tę książkę. Polecam!

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane