Strona głównaKsiążkiMojo Graffi Katarzyna Bielińska, Deszcz życzliwości (2023)

Ostatnio opublikowane

Mojo Graffi Katarzyna Bielińska, Deszcz życzliwości (2023)

Dzisiaj mam dla Was świetną propozycje dla najmłodszych czytelników.

Jeśli szukacie mądrej i wartościowej książki dla swoich małych czytelników to koniecznie sięgnijcie po Deszcz życzliwości. To naprawdę urocza historia, która zawiera wiele ważnych i potrzebnych treści. W dodatku wzbogacona jest przepięknymi ilustracjami.

Anika martwi się szarością, która pokrywa świat. Postanawia wyruszyć w podróż i poszukać wszystkich utraconych kolorów, a tym samym wywołać deszcz życzliwości, który ma przywrócić światu barwy. Niestety podróż nie idzie po jej myśli, a obwinia o to swój wygląd. Uważa się za dziwną osobę z powodu swoich niebieskich włosów. Towarzyszem jej podróży jest Bulbo, uroczy stworek, który uświadamia dziewczynkę, że właśnie ta jej różnorodność jest w niej piękna i gdybyśmy wszyscy byli tacy sami świat byłby nudny.

Deszcz życzliwości to piękna historia o wyjątkowej przyjaźni. O tym, co w życiu ważne, o akceptowaniu siebie, o różnorodności i wyjątkowości każdego z nas. Ważniejsze przesłania zostały wyodrębnione pogrubioną czcionką, co możecie zobaczyć na jednym ze zdjęć. Jak wspominałam wyżej całość uzupełniają przepiękne ilustracje. Polecam do czytania tym małym, jak i większym czytelnikom. Z tej serii polecam Wam także Górę mądrości 😉

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane