Strona głównaKsiążkiEdyta Świętek, Fantazje niewinnych lat (2023)

Ostatnio opublikowane

Edyta Świętek, Fantazje niewinnych lat (2023)

Fantazje niewinnych lat to drugi tom Sagi krynickiej autorstwa Edyty Świętek. Jeśli czytaliście i podobał Wam się pierwszy tom to zapewne kontynuacja także przypadnie Wam do gustu. A jeśli jeszcze nie czytaliście to polecam!

Moja przygoda z twórczością Edyty Świętek zaczęła się właśnie od tej sagi. Cóż… muszę przyznać, że przepadłam w niej na dobre, a najnowszy tom przeczytałam w jeden weekend. Trochę żałuję, bo teraz muszę czekać na kolejny, ale zwyczajnie nie potrafiłam oderwać się od lektury. To jedna z tych książek, które totalnie porywają czytelnika, wywołują emocje i sprawiają, że po cichu kibicujemy bohaterom.

Pierwszy tom zakończył się tragicznym wypadkiem w tartaku. Po tym zdarzeniu Aurelia, młoda wdowa na prośbę Emilii bierze pod swoją opiekę jej dzieci. Stanisław i Teosia wraz z wiekiem zaczynają sprawiać coraz więcej problemów, z czym młoda kobieta sobie nie radzi. W dodatku dzieci nie znają prawdy o wydarzeniach w tartaku i oskarżają Aurelię o śmierć rodziców. W życiu kobiety pojawia się też Filip, który mimo dwukrotnej odmowy nadal stara się o jej względy. Czy uda się mu przekonać Aurelię, co do czystości swoich zamiarów? Przyjaciółkę Aurelii, Matyldę los także boleśnie doświadcza. Jak wiele jest w stanie udźwignąć kobieta? Czy bolesne straty w życiu cokolwiek może jej wynagrodzić?

O pierwszej części pisałam m.in. tak: Edyta Świętek w piękny i malowniczy sposób snuje swoją opowieść. Pokazuje życie, w którym najważniejsza jest pozycja społeczna, utarte konwenanse i życie według przyjętych schematów. Z drugiej jednak strony jej bohaterki potrafią postawić na swoim i coraz częściej zabiegać o swoje prawa. To wciągająca od pierwszych stron opowieść pełna tajemnic, krzywd i intryg, które czasami prowadzą do niebezpieczeństwa. Sekrety kobiecych dusz to także historia o kobiecej przyjaźni, miłości na przekór wszystkiemu, rodzicielskiej miłości niezależnie od biologicznych powiązań i o nadziei, którą warto mieć do samego końca. Co mogę dodać? Chyba tylko tyle, że to pasjonująca lektura, która pokazuje, że życie bywa przewrotne i czasami ma dla nas niespodzianki, o jakich nawet nie marzymy. Fantazje niewinnych lat to także historia o trudach dorastania, buntach, ale też o miłości, która potrafi przyjść po cichu, sile kobiecej ambicji i marzeniach, które warto spełniać. Oczywiście czekam już na kolejny tom i mam nadzieję, że skutecznie namówiłam Was do przeczytania Sagi krynickiej!

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane