Strona głównaKsiążkiEwa Zdunek, Infolinia złudzeń (2021)

Ostatnio opublikowane

Ewa Zdunek, Infolinia złudzeń (2021)

Infolinia złudzeń to pierwszy tom przygód Weroniki P. Młodej, dobrze zapowiadającej się pracownicy banku, która myśli, że po otrzymaniu pracy w korporacji świat stanął przed nią otworem.

W momencie, gdy Weronika Ptak dowiedziała się, że została zatrudniona w banku nie posiadała się z radości. Praca w korporacji może nie była spełnieniem jej marzeń, jednak stanowiła dobrą wyjściową bazę. Nie spodziewała się, że zalegnie tam na kilka, będzie żyła w permanentnym stresie, by wyrobić odgórnie narzuconą i wyśrubowaną normę, będzie zostawać po godzinach, a jej przełożeni nie będą mieć wobec swoich pracowników szacunku. Załamana i przygnębiona nie zna innej pracy niż w korporacji i ze względów finansowych trudno jej podjąć decyzję o odejściu. Zwłaszcza, że na horyzoncie pojawia się możliwość awansu. Gdy pewnego dnia dostaje tajemniczy telefon na swojej zmianie z propozycją pracy, niechętnie, ale po jakimś czasie zaczyna rozważać przyjęcie tej oferty. Nie wie na co się pisze. Czy tym samym okaże się, że trafiła z deszczu pod rynnę? O tym przekonacie się sięgając po książkę Ewy Zdunek, która podczas lektury rozbawi Was do łez, jednak ostatecznie będzie to śmiech przez łzy, które mają gorzki smak.

Infolinia złudzeń to barwny obraz pracy w korporacji w XXI wieku. Manipulacje, odwieczny wyścig szczurów, przyjaciele, którzy okazują się wrogami, nierealne cele do zrealizowania i ciągła walka o stanowiska to tylko wierzchołek góry lodowej problemów, jakie w swojej książce porusza Ewa Zdunek. To swoista opowieść obrazująca powiedzenie po trupach do celu, jednak w tym przypadku nawet osiągnięcie celu nie gwarantuje spełnienia i zadowolenia. Chociaż lektura Infolinii złudzeń często wywoła uśmiech to wbrew pozorom będzie miał on gorzki posmak. To smutny obraz realiów pracy tysięcy ludzi na całym świecie. Nierealne normy, szczątkowe utrzymywanie relacji w pracy, pogoń za awansami, roszczeniowi klienci to tylko niektóre problemy z jakimi muszą się borykać pracownicy wielkich korporacji. Niezwykle aktualny temat opisany w zabawny sposób, jednak taki, który nie koloryzuje rzeczywistości.

Pracowałam w różnych miejscach, od kilku lat mam pracę z fajnymi ludźmi, dobrą atmosferą i obowiązkami, które lubię. Tego nie można powiedzieć o pracy Weroniki Ptak, czy nowa propozycja pracy coś zmieni w jej życiu? Jestem niezwykle ciekawa jak potoczą się jej losy, więc cierpliwie czekam na kontynuację Infolinii złudzeń. Liczę na kolejną książkę, przy której będę się dobrze bawić, ale która skłoni mnie także do wielu refleksji.

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane