Strona głównaKsiążkiHanna Cygler, Złodziejki Świąt (2020)

Ostatnio opublikowane

Hanna Cygler, Złodziejki Świąt (2020)

Ostatnio czytałam serię książek od Hanny Cygler, którą mocno Wam polecałam. Mowa o trylogii W cudzym domu, a dzisiaj chcę Wam opowiedzieć o świątecznej propozycji autorki.

Złodziejki Świąt to książka opowiadająca o kilku pisarkach, które zmagają się z różnymi problemami. Maria Teresa czuje się samotna i nie potrafi skupić się na pisaniu, w dodatku wydawca chce od niej świątecznej powieści, która związana by była z dawno zamkniętą serią. Elwira zostaje oskarżona w sieci o różne, niepochlebne działania, co odbija się na jej karierze, w dodatku ciągle próbuje rozstać się z mężem. Za to Selma Lang świeci na salonach, ciągle świętuje sukcesy swoich książek, jednak jak się okazuje też ma swoje za uszami. A wszystko to w około świątecznej atmosferze. Także możecie poczuć magię Świąt czytając najnowszą książkę Cygler, ale raczej nastawcie się na sporą dawkę humoru, bo to fajna i zabawna komedia obyczajowa.

Złodziejki Świąt to historia, w której autorka nieco w przerysowany sposób pokazuje świat pisarski, a może tak to właśnie wygląda? Tego się nie dowiemy, jedno jest pewne. Lubię twórczość autorki zarówno, kiedy zabiera nas w XIX wiek, jak również wtedy, gdy serwuje coś lżejszego, dzięki czemu wywołuje uśmiech. Bo Złodziejki Świąt to przede wszystkim komedia, ale nie brakuje w niej wielu ważnych i mądrych przesłań. Proza życia czasem bywa uciążliwa, doskwiera nam wiele problemów, zmagamy się z różnymi wydarzeniami, które zawsze się na nas odbijają. Cygler pokazuje, że każdy z nas szuka miłości i spokoju, niezależnie od tego na jakim etapie życia jesteśmy.

Bohaterki jakie poznajemy w Złodziejkach Świąt są z jednej strony pisarkami, które próbują się wybić i zaistnieć na rynku, a z drugiej to kobiety jakich wiele. Mające swoje plany, marzenia, próbujące je realizować. Cygler wzięła pod lupę pisarski świat pokazując jego wady i zalety, czasem może w krzywym zwierciadle, czasem wbijając szpilkę, jednak z poczuciem humoru i dystansem, gdyż sama jest jego częścią. Także jeśli szukacie około świątecznej historii, która wprowadzi Was w ten piękny czas to polecam Złodziejki Świąt. Zabawa gwarantowana!

Książkę możecie też znaleźć w serwisie Legimi.

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane