Jest! W końcu przeczytałam swoją pierwszą książkę Harlena Cobena.
O Nie ma głupich opowiem Wam w ramach współpracy reklamowej z Wydawnictwem Albatros.
Rok po wydarzeniach, które miały miejsce w powieści Już mnie nie oszukasz, tajemnica ze studenckich czasów detektywa Samiego Kierce’a powraca, by go prześladować. Jakby teraźniejszość nie była dla niego wystarczająco trudna, wygląda na to, że przeszłość jeszcze z nim nie skończyła…
Sami Kierce, młody absolwent college’u podróżujący z przyjaciółmi po Hiszpanii, budzi się pewnego ranka pokryty krwią. W dłoni trzyma nóż. Obok niego leży ciało jego dziewczyny. Anna jest martwa. Sami zaczyna krzyczeć – a potem ucieka.
Dwadzieścia dwa lata później Kierce, prywatny detektyw i świeżo upieczony ojciec, łata domowy budżet, ucząc przyszłych śledczych w nowojorskiej szkole wieczorowej. Na zajęciach z zaskoczeniem rozpoznaje znajomą twarz. To bez wątpienia Anna. Ale gdy tylko nawiązuje z nią kontakt wzrokowy, kobieta ucieka.

Na początek kilka faktów. Nie wiem, jak to się stało, że do tej pory nie czytałam żadnej książki Autora. Biję się w pierś. Drugi fakt jest taki, że nie sprawdziłam sobie, że Nie ma głupich to drugi tom serii i teraz muszę sobie nadrobić pierwszy tj. Już mnie nie oszukasz. Ala patrząc na mój przykład to można czytać osobno, gdyż nie czułam podczas lektury, że cokolwiek mi umyka. Niemniej tak się wkręciłam w Nie ma głupich, że na pewno nadrobię sobie pierwszy tom. Cóż. Muszę przyznać, że już rozumiem o co tyle szumu, jeśli chodzi o Autora. W zakończenia to on niewątpliwie potrafi! Nie ma głupich to opowieść, w której wracamy do wydarzeń sprzed lat. Rozwikłanie tajemniczego zaginięcia i powrotu pewnej kobiety okazuje się szalenie intrygujące, wciągające i nieszablonowe. To historia, która pokazuje, jak wiele jesteśmy w stanie zrobić dla rodziny, jak trudno żyje się z wyrzutami sumienia i poczuciem winy. Harlan Coben napisał książkę nieprzewidywalną, w której pojęcia winy i kary się zamazują, a raz podjętych decyzji nie sposób cofnąć. Najgorzej żyć z ich konsekwencjami, którą bywają trudne i bolesne. Jeśli szukacie niebanalnego, wciągającego i nieodkładalnego thrillera to już nie musicie. Właśnie na taki trafiliście. Polecam!