Strona głównaKsiążkiJ'nell Ciesielski, Lodowa księżniczka (2022)

Ostatnio opublikowane

J’nell Ciesielski, Lodowa księżniczka (2022)

Myślałam, że już żadna książka nie jest w stanie wskoczyć do ulubieńców tego roku, ale jak się okazało Lodowej księżniczce się to udało. Co to za powieść! Pełna emocji, trzymająca w napięciu i nieprzewidywalna. Przeczytałam jednym tchem.

Lodowa księżniczka to jedna z tych powieści, które chciałam pochłonąć niemalże od razu, a z drugiej nie chciałam jej kończyć i opuszczać świata bohaterów. Dlatego ostatnie 100 stron sobie dawkowałam, mimo że tyle się działo, iż miałam ochotę rzucić wszystko i tylko czytać. I tak właściwie na tym mogłabym skończyć ten tekst i napisać Wam tylko jedno: CZYTAJCIE! Ale pozwólcie, że jednak Wam o niej nieco opowiem.

Krwawa rewolucja w Rosji zmusiła księżniczkę Swietłanę, jej matkę oraz siostrę do ucieczki z kraju do Paryża. W swoim państwie nie były bezpieczne, gdyż na arystokrację czyhali bolszewicy. Tak naprawdę nigdzie nie mogły czuć się pewnie, gdyż trwała na nie obława. Sytuacja stała się dramatyczna, kiedy skończyły się im klejnoty. Swietłana nieświadomie weszła w układy z paryskim półświatkiem. Kiedy na jej drodze pojawił się młody chirurg, odtrąciła jego pomoc i uniosła się honorem damy. Okazało się, jednak że ich losy jeszcze niejednokrotnie się przetną, a kto wie może nawet zrodzi się z tego jakieś uczucie? Czy jednak kobietom uda się ujść z życiem? Czy zaryzykują i postawią wszystko na jedną kartę?

Lodowa księżniczka to opowieść pokazująca, że czasami miłość przychodzi niespotykanie, wtedy kiedy jej najmniej się spodziewamy. To historia o zdradzie, zemście, tajemnicach i o nadziei, która tli się w nas każdego dnia. O konwenansach, ciasnych ramach schematów i przywiązaniu do etykiety, która potrafi przynieść więcej szkody niż pożytku. To pięknie napisana, wciągająca i porywająca opowieść. Jeśli zaczniecie to nie będziecie chcieli oderwać się od lektury. Polecam!

Sprawdzając informacje o autorce widziałam, że napisała jeszcze kilka powieści, więc liczę, że ukażą się one na naszym rynku, gdyż nie ukrywam, że J’nell Ciesielski pisze dokładnie tak jak lubię. Jej powieść Lodowa księżniczka pełna jest silnych emocji, porywów serca, tajemnic i niebezpieczeństwa. Czekam na kolejne książki!

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane