Strona głównaKsiążkiKryminałKatarzyna Wolwowicz, Niewinne ofiary (2022)

Ostatnio opublikowane

Katarzyna Wolwowicz, Niewinne ofiary (2022)

Katarzyna Wolwowicz debiutowała książką Kim jesteś? I muszę przyznać, że gdyby nie propozycja współpracy z Wydawnictwa Zwierciadło pewnie nie usłyszałabym o jej najnowszej książce. Szkoda by było, gdyż to świetna pozycja z literatury gatunkowej i świetna rozrywka, jeśli tak można powiedzieć o książce z taką tematyką.

Ostatnio rzadko sięgałam po literaturę gatunkową, jaką są kryminały/thrillery. Dlatego z chęcią przeczytałam Niewinne ofiary, ale muszę przyznać, że nie była to łatwa lektura, niemniej szalenie wciągająca. Katarzyna Wolwowicz rozpoczęła tym samym nową serię kryminalną z Olgą Balicką. To wyrazista i charyzmatyczna postać i co ciekawe nie tyle jej praca jest interesująca, ale też życie prywatne, które nie zostało potraktowane przez autorkę po macoszemu, dzięki czemu możemy lepiej poznać główną bohaterkę. A uwierzcie mi w jej życiu sporo się dzieje!

Olga Balicka, komisarz wydziału kryminalnego, w momencie pojawienia się na miejscu zbrodni z trudem powstrzymuje wymioty. Ofiarą zabójstwa padły dwie małe dziewczynki. Okazuje się, że mógł to być mord rytualny, a przynajmniej komuś zależy, by tak myślano. Do pracy zostaje jej przydzielony Kornel Murecki, który trafia do Jeleniej Góry z Warszawy. Szybko okazuje się, że mężczyzna coś ukrywa, jednak mimo to między nim a Panią komisarz iskrzy. Powoli na jaw wychodzą nowe fakty, które są wstrząsające. Co największe elity mają wspólnego ze zbrodnią? Czy przełożony Olgi, którego kobieta traktuje jak ojca także może być w coś zamieszany? I komu zależy, by zmylić prowadzących śledztwo?

Niewinne ofiary to książka, która wciąga od pierwszych stron. Wolwowicz stopniuje napięcie, podrzuca fałszywe tropy, celowo wyprowadza czytelnika w pole, by ostatecznie zaskoczyć go i powiązać ze sobą wszystkie wątki. To sprawnie napisany kryminał, który opowiada o różnego rodzaju patologiach, brutalności, zaspokajaniu nieludzkich fantazji i o tym, że kłamstwo faktycznie ma krótkie nogi. Autorka zadbała o dobrze rozbudowane tło, tym samym nie dostajemy tylko opisu surowego śledztwa, a mamy okazje bliżej poznać bohaterów. I to zakończenie! Tego się nie robi czytelnikowi. Na szczęście już 9 listopada premiera drugiej części tej serii kryminalnej i liczę na kolejną świetną lekturę.

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane