Strona głównaKsiążkiKristin Hannah, Powrót do domu (2023)

Ostatnio opublikowane

Kristin Hannah, Powrót do domu (2023)

Powrót do domu to niepublikowana dotąd w Polsce powieść Kristin Hannah. Już przy okazji ostatniej recenzji jej książki wspominałam, żę to jedna z moich ulubionych autorek i zdania nie zmieniłam. Wręcz przeciwnie!

Z każdą kolejną książką coraz bardziej kocham to w jaki sposób pisze Kristin Hannah. W tym roku czytałam Słowika (no dobra końcem grudnia 2022), sięgnęłam w styczniu kolejno po Nocną drogę, Zimowy ogród oraz Wielką samotność. Jeśli macie konto w serwisie Instagram to pod tym linkiem znajdziecie filmik z książkami autorki, które polecam. Później czytałam Magiczną chwilę, a teraz przyszedł czas na Powrót do domu. I muszę przyznać, że ta powieść bardzo wysoko plasuje się w moim osobistym rankingu ulubionych powieści Kristin Hannah. Wylałam na niej morze łez! Nie żartuję!

Angel DeMarco to gwiazda Hollywood. Seks, alkohol i narkotyki. Wokół tego kręci się jego życie. Do czasu aż znalazł się w szpitalu, a jego serce jest na granicy wytrzymałości. Musi diametralnie zmienić swoje życie, jednak czy zasługuje na drugą szansę? Trafia do szpitala, w którym najlepszą kardiolożką jest Madelaine Hillyard. Kobieta, która samotnie wychowuje córkę i nie radzi sobie z tym. Okazuje się, że DeMarco i Madelaine kiedyś łączyło gorące uczucie. Z kolei jego brat został księdzem i to właśnie on przez całe życie był u boku Mad i ją wspierał. Ta trójka ma sobie wiele do wyjaśnienia, jednak czy los będzie łaskawy i im na to pozwoli? Czy dawne uczucie może na nowo się odrodzić a raz utracone zaufanie można odbudować?

Może na pierwszy rzut oka ta historia wydaje Wam się banalna i prosta, ale musicie mi uwierzyć, że autorka zadbała o zwroty akcji, które czasami szokują, a czasami doprowadzają nas do łez. To pełna emocji historia, od której trudno się oderwać! Być może odebrałam ją tak mocno, bo niecałe 2 lata temu odszedł ktoś bardzo ważny w moim żuciu. Już nie porozmawiamy, nie usłyszę jego śmiechu i nie będę mogła z nim żartować. Ta strata nadal bardzo boli, a rana w sercu pozostaje świeża. Trudno przyzwyczaić się do pustki.

Powrót do domu to opowieść o zmarnowanych szansach, ale też o okazjach od losu, jakie czasem nam zsyła, a które warto wykorzystać. O miłości zarówno tej skrywanej latami, jak i miłości matki do córki, czy miłości młodzieńczej, pełnej pasji i szaleństwa. O strachu, złych decyzjach i błędach, które odbierają nam szczęście. O dorastaniu z apodyktycznym ojcem, traumach dzieciństwa i niezrozumieniu. Hannah pięknie pisze też o przyjaźni. Przeczytajcie, a jestem przekonana, że podczas lektury niejednokrotnie się wzruszycie, tak jak ja. Polecam z całego serca!

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane