Strona głównaKsiążkiKrystyna Mirek, Nowy podarunek (2020)

Ostatnio opublikowane

Krystyna Mirek, Nowy podarunek (2020)

Uroki blogowania są takie, że klimat świąteczny czuje się od października. Z tej okazji miałam już przyjemność przeczytać książkę Krystyny Mirek, która jednak nie jest do końca świąteczną opowieścią niemniej powoli wprowadza nas w ten wyjątkowy czas.

Marta od dawna czuje, że oddaliła się od męża. Nie pomaga też relacja jaką ma z teściową, która zawsze musi postawić na swoim. Kiedy podejmuje decyzję, by zacząć wszystko od nowa, nieoczekiwanie okazuje się, że życie ma dla niej zupełnie inne plany. Tym samym postanawia spróbować dogadać się z teściową, co okazuje się dosyć ciekawym doświadczeniem. Z kolei Kaja wpadła w długi finansowe, które z każdym z dniem zacieśniają pętla wokół jej szyi. Dziewczyna jest zrozpaczona. Kiedy poznaje Wojtka ma nadzieję, ze ta znajomość pomoże jej wyjść z sytuacji w jakiej się znajduje, ale jest też Rafał, co nie ułatwia sprawy. Kobieta nie wie, czy powinna kierować się sercem, czy może rozumem? Dwie kobiety, problemy, uczucia i trudne relacje. O tym pisze Krystyna Mirek w Nowym podarunku, książce która zapewne stanie się bliska niejednej z nas.

Nowy podarunek wbrew świątecznej okładce i otoczce to bardzo życiowa i prawdziwa historia o wyborach, jakie dokonuje wiele osób każdego dnia. Nie tyle o samych wyborach, co konsekwencjach jakie ze sobą niosą. Bo nie sztuką jest podjąć decyzję, a sztuką jest żyć z konsekwencjami swoich wyborów. Krystyna Mirek opowiada o rozterkach, dylematach i problemach, z którymi boryka się wiele małżeństw. O nadgorliwości teściowej, nierozumieniu i powolnym oddalaniu się. Ale też o samotności, chłodnych kalkulacjach, które przegrywają z porywami serca i potrzebie stabilności i bezpieczeństwa.

Nowy podarunek to opowieść uniwersalna, osadzona w świątecznym klimacie, jednak taka, która nie jest przesadnie landrynkowa. Jest w niej wiele ciepła, które z jednej strony nas otula, ale też wiele goryczy i żalu. Autorka pokazuje, że życie bywa przewrotne i czasem potrafi nas zaskoczyć. Ostatnio polecałam Wam komedię romantyczną tej autorki, a dzisiaj proponuję poważniejszą powieść o tym, co w życiu istotne. Nowy podarunek to opowieść, która daje nadzieję i pokazuje, że prawie z każdego kryzysu można wyjść, że często problemy potrzebują czasu, przestrzeni i zwyczajnej rozmowy.

Książkę przeczytacie także w serwisie Legimi.

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane