Strona głównaKsiążkiMagdalena Witkiewicz, Listy pisane szeptem (2022)

Ostatnio opublikowane

Magdalena Witkiewicz, Listy pisane szeptem (2022)

Listy pisane szeptem to pierwsza książka Magdaleny Witkiewicz, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Flow i druga w ogóle w dorobku wydawnictwa. Tym razem autorka pokazała swoje nieco inne pisarskie oblicze.

Pierwszą książką, Która ukazała się we wspólnym wydawnictwie Magdaleny Witkiewicz i Anny Seweryn była powieść Agnieszki Zakrzewskiej Gwiazdy nigdy nie gasną, o której pisałam Wam jakiś czas temu, i którą mocno polecam! Tym razem na rynku pojawiła się powieść samej współzałożycielki Wydawnictwa Flow, Magdaleny Witkiewicz, o której mam przyjemność Wam opowiedzieć w ramach współpracy z tym wydawnictwem.

Bardzo lubię i cenię sobie książki autorki, więc z tym większą radością przyjęłam propozycję współpracy. Listy pisane szeptem to do bólu życiowa i prawdziwa opowieść o ludziach, którzy żyją obok nas, których mijamy w sklepie, na spacerze, którzy próbują mieć dobrą minę do złej gry. To uniwersalna historia, która pokazuje, jak istotną rolę w naszym życiu odgrywa rozmowa i jasne mówienie o swoich potrzebach. I chociaż mój staż małżeński jest nieznaczny w porównaniu do bohaterów to wyniosłam z lektury tej powieści wiele cennych rad.

Karolina i Sławek są małżeństwem od 25 lat. Mają dwoje dzieci, które wyfrunęły już z gniazda i wydawać by się mogło, że są zgranym duetem. Karolina ma jednak poczucie, że jest ze swoim mężem wyłącznie z przywiązania i coraz częściej zastanawia się, czy jest tak naprawdę szczęśliwa. Zawodowa rozmowa na firmowym czasie z nieznajomym mężczyzną rozpoczyna stałą korespondencję, która z czasem przeradza się w konwersacje o życiu, problemach i nurtujących pytania. Życie i małżeństwo Marcina jest dla Karoliny niemalże idealne. Zazdrości jego żonie sposobu w jaki mężczyzna się o niej wyraża i atmosfery jaką mają w związku. Krytycznie patrzy na swojego męża, z którym już próbowała się rozwieść, jednak ciągle podejmowali próby ratowania małżeństwa. Czy ta internetowa znajomość rozwieje jej wątpliwości? Czy Karolina będzie chciała dać swojemu małżeństwu kolejną szansę, a może zdecyduje się na radykalne kroki? O tym dowiecie się sięgając po najnowszą książkę Magdaleny Witkiewicz, ale o jednym mogę Was zapewnić. Na pewno niektóre wydarzenia Was zaskoczą!

Listy pisane szeptem to powieść o poczuciu samotności, o trudach rodzicielstwa, o nadmiernych oczekiwaniach, które nie są wyraźnie komunikowane, a jedyne pozostawiane w sferze domysłów. O potrzebie kochania i bycia kochanym, o stabilności, która może być odbierana jako brak ciepła. O braku rozmowy i nie poruszaniu tematów emocji. O tym, że czasami życie jest zupełnie inne niż nam się wydaje, wystarczy tylko na nie spojrzeć z innej perspektywy. Listy pisane szeptem to także opowieść o dawaniu sobie szansy, przestrzeni w związku, ale także byciu dla siebie kotwicą i bezpieczną przystanią. Uniwersalna historia, która może być o każdej i każdym z nas. Polecam!

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane