Strona głównaKsiążkiMaggie Shipstead, Zaskocz mnie (2023)

Ostatnio opublikowane

Maggie Shipstead, Zaskocz mnie (2023)

Jak wspominałam Wielki krąg, czyli poprzednia książka autorki trafiła do moich ulubieńców. Bardzo ucieszyła mnie wiadomość, że na naszym rynku właśnie pojawiła się kolejna jej książka.

Muszę przyznać, że Wielki krąg to będzie jedna z książek mojego życia. Możecie o niej przeczytać tutaj. Bardzo ucieszyłam się, kiedy dostałam od Wydawnictwa Znak propozycję współpracy reklamowej przy jej kolejnej książce. Usiadłam do lektury z wielkimi oczekiwaniami i… nie zawiodłam się. To zupełnie inna powieść, bardziej gęsta, enigmatyczna, jednak przepełniona emocjami i zapadająca w pamięć. Zaskocz mnie, bo o niej mowa to książka, która jest finalistką Nagrody Bookera oraz Women’s Prize for Fiction. powiem tylko tyle, musicie ją przeczytać!

Arslan, rosyjski baletmistrz jest na celowniku wielu kobiet, w których przebiera do woli. Joan, kiedy pierwszy raz go zobaczyła wiedziała, że ten mężczyzna na zawsze zmieni jej życie. Okazało się, jednak, że on miał wobec niej inne plany, a raczej nie miał żadnych. Odrzucona i rozczarowana decyduje się na ślub z przyjacielem. Porzuca karierę baletnicy i skupia się na rodzinie. Kiedy dorastający syn okazuje się mieć wyjątkowy baletowy talent Joan ponownie wkracza w ten świat. Po tak wielu latach znowu spotka się z mężczyzną, przez którego zawaliło się jej życia. Do czego doprowadzi to spotkanie? Czy życie pełne rywalizacji może przynieść szczęście?

Zaskocz mnie to angażująca proza, która wywołuje mnóstwo emocji. To opowieść o odrzuceniu, błędach młodości, źle ulokowanych uczuciach i życiu w cieniu tajemnicy. To historia o ambicji, uporze, karierze i dążeniu do wyimaginowanych ideałów kosztem własnego życia. Zaskakująca, nieszablonowa i przewrotna historia o życiu, która pokazuje odwieczną walkę kobiet na wielu płaszczyznach. Polecam! A ja już niecierpliwie wypatruję kolejnej książki autorki, która już jest jedną z moich ulubionych autorek.

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane