Strona głównaKsiążkiMałgorzata Czapczyńska, Kochankowie z deszczu (2023)

Ostatnio opublikowane

Małgorzata Czapczyńska, Kochankowie z deszczu (2023)

Kochankowie z deszczu to powieść obyczajowa, która niejednokrotnie mnie zaskoczyła. Autorka zadbała, aby czytelnik nie nudził się podczas lektury.

Małgorzata Czapczyńska jest autorką takich książek jak: Skandalistki. Kobiety, które zadziwiały i szokowały, Chcesz cukierka? Idź do Gierka. Wspomnienia z dzieciństwa w złotej dekadzie gierkowskiej oraz Moje wyspy. Kobiecość w stylu vintage, ironicznie i na serio. Kochankowie z deszczu to jej czwarta książka, jednak moje pierwsze z spotkanie z jej piórem. I muszę przyznać, że było ono udane, więc chętnie przeczytam inne książki autorki, mimo że nie są one powieściami.

Małżeństwa Hanki od dawna już nie istnieje. Kobieta, jednak nie ma odwagi odejść, głównie nie chce tego robić ze względu na dzieci. Wszystko zmienia jej wyjazd do Kołobrzegu. I chociaż pojechała tam z mężem to tak naprawdę tylko od siebie się coraz bardziej oddalają. Przypadkowo poznany mężczyzna zmieni jej życie, chociaż kobieta jeszcze nie jest świadoma jak bardzo. Miłosz już dawno podjął decyzję o rozwodzie. Przyleciał do Polski na prośbę żony, która chce wszystko naprawić. Edyta jest gotowa zrobić wszystko, by nakłonić go do zmiany decyzji. Miłosz nawet się nie spodziewa, do czego jest zdolna posunąć się jego żona, by on zmienił zdanie. Czy przypadkowo spotkana kobieta odmieni jego życie? A może warto dać szansę skruszonej żonie? Która z decyzji okaże się tą właściwą? Na te pytania znajdziecie odpowiedź czytając najnowszą książkę Małgorzaty Czapczyńskiej. Jedno jest pewne. Emocji i zaskoczeń nie zabraknie!

Powieści obyczajowe mają to do siebie, że z reguły spokojna akcja przenosi nas z punktu do punktu w miarę przewidywalnym kierunku. Niemniej Małgorzata Czapczyńska pokazała jak bardzo bywa przewrotne życie, zaserwowała swoim czytelnikom sporo zwrotów akcji i od pierwszych stron wciągnęła w swój świat. Nie sądziłam, że powieść obyczajowa w tylu miejscach może mnie zaskoczyć!

Kochankowie z deszczu to opowieść o zmarnowanych okazjach, głęboko skrywanych urazach, błędach i próbie ich naprawy oraz miłości, dla której czasami jesteśmy w stanie zrobić i poświęcić wszystko. To także historia pokazująca źle pojmowaną miłość, nieodwzajemnione uczucie i nieumiejętność radzenia sobie z odrzuceniem. To jedna z tych powieści, w której aż kipi od emocji, szokujących wydarzeń, a wszystko to sprawia, że od lektury trudno się oderwać. Polecam!

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane