Strona głównaKsiążkiMichael Thompson, Każdy rok Tommy’ego Llewelyna (2024)

Ostatnio opublikowane

Michael Thompson, Każdy rok Tommy’ego Llewelyna (2024)

Każdy rok Tommy’ego Llewelyna autorstwa Michaela Thompsona to powieść, która ukazała się pod moim patronatem medialnym, a więc ręczę za nią w pełni!

Każdy rok Tommy’ego Llewelyna to powieść, którą czytałam początkiem grudnia. Minęło tyle czasu, a ja nadal mam tę historię w głowie! Nic dziwnego, że po lekturze zgodziłam się objąć ją swoim patronatem medialnym. Dzisiaj w ramach współpracy reklamowej z Wydawnictwem Ale! chcę Wam o niej opowiedzieć. Przy okazji czytałam jakiś czas temu powieść Kristin Harmel Jeszcze jeden dzień, w której bohaterka miała możliwość przeżywania jednego dnia i dokonywania innych wyborów. Jeśli jej nie czytaliście to również polecam!

Życie Tommy’ego Llewelyna trwa rok. Po tym czasie, w dniu jego każdych urodzin wszyscy z otoczenia zapominają o jego istnieniu, a on raz za razem zaczyna z czystą kartą. Wszystko zaczyna się, kiedy kończy roczek. Z jego domu znikają zabawki oraz wszystkie przedmioty z nim związane, a jego rodzice nie wiedzą skąd w ich domu znalazło się dziecko. Tommy trafia do przytułku i tam sytuacja się powtarza każdego roku. Chłopak za każdym razem jest lepiej przygotowany do Resetu, jak nazywa całe to wydarzenie. Wszystko zmienia się, gdy się zakochuje. Czy rok wystarczy, aby ukochana go zapamiętała? Czy każdego roku można się zakochiwać kolejny raz?

Każdy rok Tommy’ego Llewelyna to historia pokazująca, jak ważni w naszym życiu są ludzie i relacje jakie z nimi tworzymy. Tommy przez to, że każdego roku musiał zaczynać wszystko od początku nie mógł tworzyć trwałych relacji, mimo że na jego drodze pojawiali się ludzie, z którymi nie chciał tracić kontaktu. To historia o tym, że warto mieć w swoim życiu pewne stałe elementy, a ciągłe zaczynanie od nowa bywa męczące. Każdy rok Tommy’ego Llewelyna to jedna z tych opowieści, które na długo zostają w czytelniku. Znajdziecie tutaj historię miłosną, która by przetrwać musi przechytrzyć Reset, opowieść o przyjaźni każdego roku wystawianej na próbę niepamięci, ale też trochę smutną historię o tych, którzy nie mają szczęścia żyć w pełnych rodzinach. A wszystko to okraszone nutką realizmu magicznego. Polecam!

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane